Tanel Raig • 12. september 2013
Jaga lugu:

Eesti Posti postiljonid katsetavad elektrijalgratast

Raasiku kanderingil proovitakse Eestis esimest korda postiljoni sõiduvahendina elektri jõul liikuvat jalgratast.

Elektrijalgratta katsetamisega soovib logistikaettevõte täita kahte eesmärki: leida alternatiivseid ja efektiivsemaid vahendeid postisaadetiste laiali kandeks ning proovida, kas elektrijalgratas aitab posti kiiremini laiali kanda ning läbida suurem piirkond. Tulevikus saaks sedasi kanderingi pikendada ning muuta postikanne tõhusamaks ja odavamaks.

„Me otsime võimalusi, kuidas vedada posti tõhusamalt kui jalgsi või jalgrattaga, kuid samas odavamalt kui autodega,“ selgitas Eesti Posti haldusosakonna juht Villi Heinsalu. „Piltlikult öeldes pole vaja jalgratast leiutada, mujal maailmas on elektrijalgrattaid varemgi postiveol kasutatud ja kasutatakse ka praegu.“

Logistikaettevõte katsetab, kas elektriratas sobib ka Eesti kliimasse. Prooviaeg kestab vähemalt külmade tulekuni, sest rattale on võimalik paigaldada naastrehvid. Tehniliste andmete järgi saab rattaga ühe laadimisega sõita kuni 100 kilomeetrit, rattal on kolm kiirusevalikut tippkiirusega 40 km/h. Turvalisuse tagamiseks on rattale paigaldatud lisaks tavapärastele valgustitele ka suunatuled. Samuti on rattal signalisatsioonisüsteem, mis võimaldab postiljonil näiteks korrusmaja juures rahulikuma südamega korraks trepikotta siseneda.

Peale elektrijalgrataste on plaanis lähitulevikus kanderingil katsetada veel ka motorollereid ja väikese kubatuuriga ATV-sid, mis sobivad peamiselt asulaväliste kanderingide teenindamiseks, kuna nendel ringidel tuleb läbida pikemaid vahemaid.

Eesti Postil on autopargis 422 sõidukit. Lisaks toetab kanderingide teenindamist 201 koostööpartnerit. Jalgrattapargis on 360 ratast.

Jaga lugu:
Seotud lood
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppLogistikauudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee