Jaga lugu:

Riigikogus loodi logistika ja transiidi toetusgrupp

Riigikogus loodi täna logistika ja transiidi toetusgrupp, mille eesmärk on hoida parlamendiliikmeid kursis valdkonna arengutega.

Riigikogu logistika ja transiidi toetusgrupi esimees on Deniss Boroditš ning toetusrühma liikmed Lembit Kaljuvee, Rainer Vakra, Inara Luigas, Tõnis Palts, Aivar Riisalu, Kalev Lillo, Jevgeni Ossinovski, Remo Holsmer, Rannar Vassiljev, Arto Aas, Valeri  Korb, Olga Sõtnik, Lauri Laasi, Lauri Luik, Peeter Laurson ja Vladimir Velman.

Toetusrühma liikmed leiavad, et Riigikogu ülesanne seadusandjana on tegutseda selle nimel, et Eesti majanduse olulise harule oleks tagatud ka vastav õiguslik keskkond.

Logistikasektor on suure kasvupotentsiaaliga majandusharu, mille osakaal SKTst ulatub 10-15 protsendini ning Eestis on üle 3000 transpordiettevõtte, mis kokku annavad tööd umbes 10 protsendile inimestele riigi töötavast elanikkonnast. Logistikateenused omavad Eesti Panga andmeil Eesti teenuste ekspordis suurimat osakaalu, moodustades 40% kogu Eesti teenuste ekspordimahust. Eesti asub 300 miljoni tarbijaga turu keskel ja meiegeograafiline asukoht pole mitte üksnes hea transiidikanal vaid ka hea jaotuskeskus ning koht, kus anda kaubale lisandväärtus.

Boroditši sõnul on Eestis tehtud logistika ja transiidi arendamiseks korralikke investeeringuid – arendatud sadamaid, renoveeritud raudteid, põhimaanteid ja palju muud. „Samas on teada, et Ida-Lääne suunaline transiit on viimasel ajal vähenenud ja selle nimel, et asuda taastama kaubamahtusid, tuleb pingutada nii ettevõtjatel kui ka riigil,“ ütles Boroditš.

Jaga lugu:
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppLogistikauudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee