Tanel Raig • 29. jaanuar 2013
Jaga lugu:

Via 3L alustas teistkordselt äri Lätis

Jaanuaris alustas Lätis tööd ASi Via 3L tütarfirma. Tegemist on Via 3Li teise katsega alustada tegevust Läti turul.

Via 3L Latvia pakub Lätis logistika täisteenuse lahendust. Opereeritakse viies laokompleksis – Olaines, Riias ja regioonides Livanis (Latgale), Valmieras (Vidzeme) ja Kuldigas (Kurzeme). Ettevõte loodi koos Läti transpordiettevõttega Adria 19. Ka juht leiti ettevõttele Lätist, kelleks on Toms Bisenieks. Praegu teenindab ettevõte juba Läti suuremaid ettevõtteid nagu Jungent Latvia, Prike Latvia, Royal Unibrew (Cido), NP Foods (Laima, Gutta), Latfood (Taffel), Spilva, Fazer Latvia jt.

Via 3L üritas Lätis tegevust alustada ka 2008. aastal. Ettevõtte juhi Elmer Maasi ütlusel aga lõpetati tegevus enam-vähem samaaegselt Selveri Läti projekti lõppemisega aastal 2009. Põhjuseks oli majanduskriisist tingitud kaubavoogude järsk vähenemine. „Otsus Lätis taas alustada küpses viimasel paaril aastal. Oleme uuesti alustades varasema kogemuse võrra rikkamad ja usume, et konservatiivse lähenemise korral oleme seekord edukad,” leidis Maas.

Läti projekti uuesti alustamiseks on Via 3L investeerinud peamiselt tööprotsessidesse ja inimeressurssi. Praegu töötab VIA 3L Latvias 70 inimest ja opereeritakse kokku 15 000 ruutmeetrisel laopinnal.

Jaga lugu:
Seotud lood
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppLogistikauudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee