Üheksa kuuga läbis Tallinna Sadama sadamaid 6,84 miljonit reisijat ehk mullusest 4,8 protsenti enam.
Septembris oli Tallinna Sadamas reisijaid 687 893, mis on 7,2% rohkem kui aasta varem.
Üheksa kuu arvestuses oli 81 protsendiga suurim reisijate arv Tallinn-Helsingi liinil, mille laevad teenindasid kokku 5,52 miljonit inimest. Tallinn-Stockholm liinil reisis 11% ehk 742 000 inimest ja Peterburi liinil 138 000 inimest ehk 2% reisijatest.
Tallinna ja Saaremaa sadamaid külastanud kruiisituristid moodustasid üheksa kuu kokkuvõttes 6% reisijatest ehk kokku 438 011 inimest.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Reisijate arv on tänavu kasvanud igal liinil, suurimat tõusu näitab endiselt Tallinn-Helsingi liin. Tallinna Sadama turundus- ja kommunikatsioonijuhi Sirle Arro sõnul toetavad seda trendi kahe naaberriigi vahelised head suhted ja ühtlasi ka liikumist aina enam soodustav kaksiklinna efekt.
Arro sõnul on nii sadama kui tõenäoliselt kõigi Tallinna turismiettevõtete vaatepunktist positiivne, et Peterburi liinil on Tallinna külastanud turiste juba poole rohkem kui aasta tagasi. “Just Peterburi suunal näeme tulevikus suurimat võimalust oma reisijatearvu märgatavalt kasvatada,” ütles Arro.
Üheksa kuuga on reisilaevad kokku teinud 4018 külastust.
Septembris Tallinna Sadama sadamaid läbinud ligi 688 000 reisijast langes Tallinki arvele 61%, järgnesid Viking Line 21%, Eckerö Line 11% ja St.Peterline 2% osakaaluga. Kruiisireisijad moodustasid septembris 5% kõigist reisijatest.
Eelmisel aastal läbis ASi Tallinna Sadam koosseisu kuuluvaid sadamaid 8,48 miljonit reisijat, kellest 443 000 olid kruiisituristid.
Seotud lood
Tallinna Sadama sadamaid läbis tänavu novembris 3,2% reisijaid rohkem kui aasta varem, ehk kokku 604 584 reisijat, mis on aegade parim novembrikuu näitaja.
Laonduse arengut suunavad mitmed megatrendid, nagu tehnoloogia areng, globaliseerumine, keskkonnasäästlikkus, rahvastiku vananemine ja väärtushinnangute muutumine. Need trendid toovad kaasa vajaduse digitaliseerimise ja automatiseerimise järele, rohetehnoloogiate integreerimise ning töötajate oskuste arendamise vastavalt muutuvatele nõudmistele.