Autor: Tanel Raig • 6. august 2012
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Liiklust enim häirivad teetööd riigimaanteedel

Maanteeameti maanteeinfokeskus on koostanud nimekirja praegu toimuvatest enim häirivatest teetöödest riigimaanteedel.

• Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maanteel Aruvalla-Kose teeehituse lõigul (km 26,7-40) kehtib kiiruspiirang 70 km/h ja ohtlikes kohtades kuni 30 km/h.

Kose ja Raveliku bussipeatuse vahelisel lõigul (km 41-46,5) alustatakse tänasest asfalteerimistöödega: liiklust reguleeritakse fooridega, tipptunnil ka reguleerijatega. Tööde tsoonis on kiirust piiratud kuni 30 km/h. Töödevälisel ajal kehtib Kose-Raveliku lõigul kiiruspiirang 70 km/h.Mäo-Koigi remondilõigul (km 91,2-100) kehtib tööde ajal kiiruspiirang kuni 30 km/h ning töövälisel ajal 70 km/h.Raudkivi tee ja Tähnase tee vahelisel lõigul (km 5,4-6) on teeremondi tõttu kehtestatud kiiruspiirang 50 km/h.

• Tallinn-Pärnu-Ikla maantee 125.kilomeetril asfalteeritakse 6.augustil sobiva ilma korral Ehitajate tee ja Tallinna maantee ristmikku.

Suletud on Pärnusse sisenev niit ja kogu liiklus toimub Pärnust väljuval niidil, st. mööda uut asfalti. Lennuväljale minejad suunatakse ümber Savi tänava kaudu. Võib esineda liiklusummikuid. Liiklust reguleeritakse. Soovitatav ümbersõit on veoautodele Are-Suigu-Tammiste või Sauga-Urge kaudu.Soovitus võimalusel seda ristmikku vältida. Sõiduautodel võimalus Pärnusse sõita ka Nurme-Pappsaare tee kaudu.

Tallinna lähedal liiklejatel tuleks arvestada lisaajaga:

• Tallinn-Narva maanteel Iru raudteeviadukti remonttööde tõttu on alates 6.augustist Tallinnasse sissesõidul viadukti juures liiklusele avatud vaid üks sõidurada ja kiirus piiratud 50 km/h.

• Tallinn-Rannamõisa-Kloogaranna maanteel Tallinn (linna piir)-Tabasalu (km 2,6-5,3) remondilõigul, kus km 4,5-5,3 on asfalteerimistööde tõttu tee kitsenenud ning kiirust on piiratud 50 km/h.

• Tallinna ringteel Luigel, kus seoses eritasandilise ristmiku ehitusega suunatakse km 17,5-18,1 liiklus Jüri poolt tulles vasakule teeniidile ja km 18,1 põikega paremale niidile tagasi. Alates 7.augustist kaob kõrguspiirang 4,5m.

• Jägala-Käravete maanteel asuval Aegviidu remondilõigul (km 34,8-36,6) reguleeritakse tööpäeviti tööde teostamise ajal liiklust fooridega.

Lõuna-Eestis liiklejad peaksid arvestama lisaajaga:

• Tartu-Räpina-Värska maanteel Tartu-Põvvatu lõigul toimuvad asfalteerimistööd. Liiklust reguleeritakse ja ootejärjekorrad on vähemalt 4-minutilised.

• Võru-Räpina maantee remondilõigul Võrust Põlva maakonna piirini (km 8,4-16,6), kus tööpäeviti asfalteerimistööde ajal toimub liikluse reguleerimine fooridega.

• Hammaste-Rasina maantee 9.kilomeetril on augusti lõpuni remondi tõttu suletud Lääniste sild. Ümbersõit toimub marsruudil Hammaste-Ahja-Mooste-Rasina ning teekond pikeneb seetõttu 28,3 km võrra.

• Põlva-Reola maantee 14.kilomeetril on orienteeruvalt augusti keskpaigani Leevijõe sillaehitustöödeks sõidutee liiklusele suletud. Ümbersõit toimub marsruudil Reola-Saverna-Põlva.

• Pärnust Ikla ja Tartu suunal sõitjaid häirib Tallinn-Pärnu-Ikla maanteel Pärnu-Uulu vaheline remondilõik (km 134,8-142,1), kus tööde ajal tööde tsoonis on piiratud kiirust 50 km/h ning töövälisel ajal 70 km/h.

• Lisaajaga peavad arvestama ka saartele sõitjad, sest kuni sügiseni reguleeritakse Ääsmäe-Haapsalu-Rohuküla maanteel Riisipere viaduktil remondi tõttu liiklust fooride või reguleerijatega.

Jaga lugu
Logistikauudised.ee toetajad:
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077