Indrek Kald • 6 juuni 2012

KredEx reklaamib elektriautosid üle-eestilisel tuuril

Laupäeval algab elektriautode Eesti-tuur, mille käigus on võimalik huvilistel tutvuda elektriautodega Pärnu, Rakvere, Tallinna ja Tartu kaubanduskeskuste parklates, teatas KredEx

Elektriautode mudelitest on esindatud Mitsubishi i-MiEV, Nissan Leaf ja Peugeot iOn. Huvilistel on võimalik kohapeal teha ka autodega proovisõitu. "Eesmärk on tuua elektriauto inimestele lähemale ning parim viis selleks on pakkuda proovisõidu võimalust," ütles elektromobiilsuse programmi juht Jarmo Tuisk.

Programmi raames saavad era- ja juriidilised isikud taotleda toetust elektriauto soetamiseks. Toetusmäär on kuni 50% elektriauto soetamise hinnast või liisingu esmasest sissemaksest, kuid mitte rohkem kui 18 000 eurot. Lisaks toetatakse kuni tuhande euroga elektriauto laadija soetamist ja sellega seotud paigaldustöid.

Toetust antakse elektriauto ostuks, mis soetatakse Euroopa majanduspiirkonna riigist või Šveitsist ning millel on EÜ tüübikinnitus. Autol peab olema vähemalt kaheaastane garantii, akul viis aastat ja auto peab olema soetatud esmasesse omandisse.

Tänaseks on esitatud kokku 38 ostutoetuse taotlust elektriauto soetamiseks, millest 20 taotlust on esitatud pärast Nissan Leafi müügile tulekut aprilli lõpus.

Toetuse täpsemate tingimustega ning hetkel müügil olevate elektriautodega saab tutvuda veebilehel elmo.ee.

Jaga lugu:
Seotud lood
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Hedi Meigas
Hedi MeigasSündmusedTel: 5384 5159
Ana Madismäe
Ana MadismäeReklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150