Jaana Pikalev • 8. aprill 2011
Jaga lugu:

Järjekordsel transpordiameti ametnikul korruptsiooni kahtlus

Tallinna transpordiameti linnatranspordi osakonna juhataja Ruth Pärna ametipositsiooni varjutab võimalik huvide konflikt.

Tallinna munitsipaalpolitsei poolt dokumentide kontrollimiseks kinni peetud taksot sõitnud sõiduauto tehnilises passis oli ühe kasutajana kirjas Tallinna Transpordiameti linnatranspordi osakonna juhataja Ruth Pärn, kelle tööülesannete hulka kuulub taksonduse alase töö juhtimine Tallinnas.

Tallinna abilinnapea Taavi Aasa sõnul näib esialgsel hinnangul, et tegu on vähemalt avaliku teenistuse eetikakoodeksi rikkumisega, mis ütleb, et ametnik hoidub ka näiliku olukorra loomisest, mis võib seada kahtluse alla tema erapooletuse ja asjade käsitlemise objektiivsuse. Samas pole välistatud, et tegemist on huvide konfliktiga korruptsioonivastase seaduse tähenduses.

„Oleme sellest juhtumist informeerinud ka politseid. Kui kahtlused leiavad kinnitust ei saa ametnik antud ametikohal kindlasti enam jätkata. Ametnik viibib praegu haiguslehel ja seetõttu pole antud teemat rohkem võimalik kommenteerida,“ lisas Aas.

Veel mullu novembris kirjutas Äripäev, et transpordiameti juhataja Andres Harjo vabastast pistisekahtlustusega ametist endise liikluskorralduse osakonna juhi Vello Lõugase ja omal soovil lahkus ametist ka liiklusteenistuse direktor Mati Songisepp.

 

Jaga lugu:
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppLogistikauudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee