Jaana Pikalev • 1. aprill 2011
Jaga lugu:

Sadamaregistri tarkvara pakkujate hulgast praagiti üks välja

Lähipäevil peaks selguma, kes hakkab looma sadamaregistri tarkvara. Projektil osalemiseks tuli viis pakkumust, millest üks praagiti välja.

Sadamaregistri tarkvara loomise projektil oli pakkumiste esitamise aeg 28. veebruaril. Laekus viis pakkumust, millest üks ei täitnud kvalifitseerimistingimusi. Otsust hanke tulemuste kohta ei ole seni tehtud, kuid seda on oodata lähipäevil, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Projekt E-mereriik hanketeatis on avaldatud riigihangete registris. Kuna see on rahvusvaheline hange, siis on pakkumuste esitamise aeg alles 2. mail.

E-mereriigi projekti eesmärgiks on luua infosüsteem, mille abil saaks sadamaid külastavad laevade esindajad koostada ja esitada vajalikke dokumente.

Dokumente koostavad laevade opereerimisega tegelevad firmad või nende esindajad, kaupade logistikaga tegelevad firmad (kauba omanikud, ekspediitorid, stividorid), sadama operaatorid ja ametnikud. Peale dokumentide koostamist edastab infosüsteem need kõigile osapooltele. Neid osapooli on kümmekond (sadamad, Maksu- ja Tolliamet, Politsei- ja Piirivalveamet, Keskkonnainspektsioon, Veterinaar- ja Toiduamet, Veeteede Amet, Põllumajandusamet jne.)

 

 

Jaga lugu:
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee