Rivo Sarapik • 15 märts 2011
Jaga lugu:

Ministeerium: EL ei tohiks Eestilt Venemaaga sõlmitud leppe lõpetamist nõuda

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi hinnangul ei saa EL lõpetada liikmesriikidelt Venemaaga sõlmitud kahepoolsete lepete lõpetamist, kuna EL ei ole ise suutnud Venemaaga kokkulepet sõlminud.

Ministeerium kommentaar:

Kuni EL ei saavuta lepet Venemaaga, ei ole neil õigust nõuda liikmesriikidelt, et nemad lõpetaksid kahepoolsed suhted. Vastasel juhul võivad siia lennata ainult Venemaa lennufirmad, teistpidi lendamine kaoks ära ja kogu Euroopa lennundus kannaks korvamatuid kahjusid. Eesti jaoks tähendaks see, et lennuühenduste arv Venemaaga väheneks oluliselt. Aastas jääks Eestisse tulemata kümneid tuhandeid turiste ning suurt majanduslikku kahju kannataks nii lennufirmad kui kogu turismisektor.

Eesti lennundusleping Venemaaga ei käsitle Siberist ülelendamist. Selle lepingu lisa 1 märkuste punkt 7 ütleb, et küsimustes, mis on seotud õhusõidukite lennuga Trans-Siberi, Trans-Aasia ja Trans-Polaar marsruutidel, lepivad lepingupoolte lennundusvõimud kokku eraldi. Eraldi kokkuleppeid täna ei eksisteeri. Seega pole ELi süüdistus päris täpne.

Euroopa Komisjon algatas eile Eesti, Kreeka, Leedu, Malta, Sloveenia ja Ungari suhtes rikkumismenetlused seoses Venemaaga sõlmitud kahepoolsete lennunduslepingutega.

Jaga lugu:
Seotud lood
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Hedi Meigas
Hedi MeigasSündmusedTel: 5384 5159hedi.meigas@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee