Ekspordihinnaindeks ja impordihinnaindeks kerkisid aprillis võrreldes märtsiga ja eelmise aasta aprilliga, ilmneb Statistikaameti teatest.
Ekspordihinnaindeks tõusis 2010. aasta aprillis võrreldes märtsiga 1,2% ja võrreldes eelmise aasta aprilliga 5,1%.
Ekspordihinnaindeksit mõjutas aprillis võrreldes eelmise kuuga keskmisest enam hindade tõus metallitootmises, metsamajanduses ja toiduainete tootmises ning hindade langus turbatootmises.
Impordihinnaindeks tõusis 2010. aasta aprillis võrreldes märtsiga 2,5% ja võrreldes eelmise aasta aprilliga 9,7%.
Impordihinnaindeksit mõjutas aprillis võrreldes eelmise kuuga keskmisest enam naftasaaduste, metallide ja põllumajandussaaduste hinnatõus.
Tööstustoodangu tootjahinnaindeks tõusis 2010. aasta aprillis võrreldes märtsiga 0,9% ja võrreldes eelmise aasta aprilliga 2,4%.
Tootjahinnaindeksit mõjutas aprillis võrreldes eelmise kuuga keskmisest enam hindade tõus metalltoodete tootmises ja hindade langus joogitootmises. 2009. aasta aprilliga võrreldes tõusid hinnad enim puidutöötlemises ja puittoodete tootmises.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tänapäeva ärikeskkonnas, kus kiirus, täpsus ja paindlikkus määravad edu, on logistikast saanud ettevõtte konkurentsivõime tuum. Nutikas ladu pole enam pelgalt kuluefektiivne lahendus – see on strateegiline eelis, mis aitab ettevõttel eristuda, kasvada ja kiiremini reageerida turu muutustele.