• 04.03.10, 12:45
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tallinna Sadam kasvatas taas kaubaveomahtu

Selle aasta kahe esimese kuu jooksul suutis Tallinna Sadam vedada kaupa ligi viiendiku enam, kui aasta eest, ilmneb sadama andmetest.
Tallinna Sadama veebruari veomaht oli operatiivandmeil ligikaudu 2,5 miljonit tonni, mis on eelmise aasta veebruariga võrreldes 12% rohkem. Eelmise aasta veebruaris oli see näitaja 2,23 miljonit tonni.
Kahe kuu kokkuvõttes on Tallinna Sadam vahendanud kaupu 5,6 miljonit tonni, mis on ligi 19% protsenti rohkem kui aasta tagasi samal ajal. 2009. aasta kahe esimese kuuga veeti kaupa 4,7 miljonit tonni.
2009. ja 2010. aasta jaanuri-veebruari kuude võrdluses toimusid järgmised muutused.
Suurima kaubagrupi ehk naftasaaduste vedu on kasvanud ligi 1% ehk 3,81 miljonilt tonnilt 3,86 miljoni tonnini.
Puistlasti vedu on kasvanud 3,6 korda ehk 0,28 miljonilt tonnilt 1,04 miljoni tonnini.
Ro - ro kaupade kogus on suurenenud 15,9% ehk 0,39 miljonilt tonnilt 0,45 miljoni tonnini.Konteinerite veomaht aga vähenes 8% ehk 23 216 TEU-lt 21 318 TEU-ni. Samas tonnides konteinervedu suurenes 9,6%  ehk 176,8 tuhandelt tonnilt 193,3 tuhande tonnini..

Seotud lood

Uudised
  • 23.03.10, 12:26
Transiidiärimeeste hirm Ust-Luga kasvab jõudsalt
Selle aasta jaanuaris-veebruaris paisusid Eesti piiri lähedal laiuva Ust-Luga Sadama käideldud kaubamahud eelmise aasta sama perioodi taustal ligi viiendiku, teatab Transport Weekly.
  • ST
Sisuturundus
  • 19.05.25, 14:27
Liikluskindlustus töömasinatele: muudetud seadus nõuab ettevõtetelt suuremat tähelepanu
Alates 1. detsembrist 2024 hakkasid kehtima liikluskindlustuse seaduse muudatused, mis laiendasid kindlustuskohustust paljudele töömasinatele. Nüüd peab ettevõte arvestama, et isegi registreerimata tõstuk või murutraktor võib vajada liikluskindlustust – sõltuvalt tema tehnilistest omadustest ja kasutusviisist.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele