Soome vedajate ja muude ettevõtjate sõnul on Venemaal äri ajamiseks altkäemaks tihti vältimatu. Venealste nõutavad summad algavad 50 000 eurost firma kohta aastas, edastab YLE Uutiset.
Soome Justiitsministeerium avaldas täna tellitud uuringu ametnike ja ettevõtjate arvamustest pistisenõudmiste kohta idapiiril. Uuringus küsitleti kokku 28 ametnikku ja ettevõtjat.
Eriti puudutavad pistisenõudmised vedajaid ja palgi toojaid. Aastas kulubki vedajatel pististele üle 50 000 euro, millele lisanduvad märkimisväärsed nö hämarad kulutused.
Üsna tihti, nagu ilmneb uuringust, ollakse kuulnud või kokku puutunud pistisenõudmisega, kus piiriametnik on tahtnud väljamõeldud tasusid ilma tšeki väljastamiseta. Tavalisim on, et siis osutatakse ületatud teljekoormusele. Euroopa Liidus ja Venemaal on teljekoormuste osas erinevad nõudmised. Sestap usuvad küsitletud, et just nede erisuste varjus püüavadki piiriametnikud trahve välja petta. Samas ettevõtjad eeldasid, et asja võtavad ette ametivõimud.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Siiski ettevõtjad tunnistasid, et tihti oli neil raske otsustada, kas käituda pistisenõudmise hetkel Soome või Vene äritavade järgi. Eks siis otsustatigi minna kergema vastupanu teed ja käituda Vene tavade järgi. Teisalt teati sedagi, et selline venelaste tava on omakorda vastuolus Venemaa seadustega.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Laonduse arengut suunavad mitmed megatrendid, nagu tehnoloogia areng, globaliseerumine, keskkonnasäästlikkus, rahvastiku vananemine ja väärtushinnangute muutumine. Need trendid toovad kaasa vajaduse digitaliseerimise ja automatiseerimise järele, rohetehnoloogiate integreerimise ning töötajate oskuste arendamise vastavalt muutuvatele nõudmistele.