Autor: Rivo Sarapik • 7. august 2009
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Autovedude turuliidrid: enamus kaotas käibes-kasumis

Äripäeva Autotranspordifirmade TOPi käibelt 10 suuremast veofirmast kasvatas eelmisel aastal käivet neli ja kasumit kaks ettevõtet.

Logistikauudised.ee võttis möödunudaastaste turuliidrite tulemused kokku. Ritta said TOPi käibelt 10 suurema ettevõtte tulemused ja nende võrdlus möödunud perioodiga.

Kui ekspedeerimisfirmade tulemustes - enam kui pooled kasvatasid nii käivet kui kasumit, majanduskriis välja ei paistnud, siis autoveofirmade tulemustes peegeldub keeruline aeg. Kümnest ettevõttest teenis kasumi asemel kahjumit neli ettevõtet.

2008. aasta tulemuste järgi seab Äripäev veofirmad pingeritta Autotranspordifirmade TOPis, mis ilmub 23. septembril kuukirjas Logistika.

 

Autovedajate turuliidrid
Käibeliidrid 2008. aastal ilmunud Autotranspordi TOPis, TOP10 tulemused, tuh krN/AN/AN/A
Käive 2007Käive 20082007 vs 2008, %
Lextrans OÜ293609146010-50,27
Haanpää OÜ2511732515000,13
Linford AS1756451878286,94
Parme Trans OÜ13285614918012,29
KaroTrans AS131317117676-10,39
KMV AS128269108211-15,64
Jupiter Plus AS126540121539-3,95
DLE OÜ (nüüd Port Trans Logistika)12238174577-39,06
EST-Trans Kaubaveod AS1210081263584,42
Lajos AS10800891353-15,42

 

Kasum
Andmed tuh kr
Kasum 2007Kasum 20082007 vs 2008, %
Lextrans OÜ6029-6195-202,75
Haanpää OÜ14944156004,39
Linford AS147555827-60,51
Parme Trans OÜ2934-7750-364,14
KaroTrans AS2378-1723-172,46
KMV AS3963-4579-215,54
Jupiter Plus AS113161424-87,42
DLE OÜ (nüüd Port Trans Logistika)166022780-83,26
EST-Trans Kaubaveod AS109791345722,57
Lajos AS62212523-59,44

 

Jaga lugu
Logistikauudised.ee toetajad:
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077