Autor: Rivo Sarapik • 7. august 2009

Esiekspedeerijad - enamusel kasvas nii käive kui kasum

Äripäeva Ekspedeerijate TOPi käibelt 10 suuremast ekspedeerijast kasvatas eelmisel aastal nii käivet kui kasumit 60% firmadest.

Logistikauudised.ee võttis möödunudaastaste turuliidrite tulemused kokku. Ritta said TOPi käibelt 10 suurema ettevõtte tulemused ja nende võrdlus möödunud perioodiga.

Majanduskriisi taustal on tegemist korralike tulemustega - käibes teenis lisa kuus, kasumis samuti kuus ettevõtet kümnest.

Tõsi, selleks aastaks on olukord erinev ning prognoose aastatulemusteks tehakse ettevaatlikult. DSV Transport tegevjuht Jaan Lepp kommenteeris kuu aega tagasi, et tänavu on nullitulijad väga tublid. "Kes sel aastal teeb plussi, on väga tubli; kes jääb nulli, on ka tubli … ikka väga, väga raske aasta on," iseloomustas ta vedajate olukorda.

Kuidas läks autoveofirmadel, saab lugeda täna Logistikauudised.ee vahendusel.

Möödunud aasta tulemuste järgi seab Äripäev ekspedeerijad pingeritta Ekspedeerimisfirmade TOPis, mis ilmub 25. novembril kuukirjas Logistika.

Ekspedeerimise turuliidrid
Käibeliidrid 2008. aasta Ekspedeerijate TOPis, TOP10 tulemused, tuh krN/AN/AN/A
 Käive 2007Käive 20082008 vs 2007, %
Transtrade AS79124925773839-27,03
Ookeani Konteinervedude OÜ777138730976-5,94
DSV Transport AS7511057655781,93
Schenker AS5449105495140,84
DHL Estonia AS48239656330616,77
Allando Trailways AS404995318189-21,43
Amisco AS3680953803243,32
CF & S Estonia AS3334083387941,62
ESTMA OÜ3267673483926,62
Merktrans AS320062215400-32,70

 

 Kasum 2007Kasum 20082008 vs 2007, %
Transtrade AS168582098524,48
Ookeani Konteinervedude OÜ27547277470,73
DSV Transport AS5567834981-37,17
Schenker AS2937228077-4,41
DHL Estonia AS2556915700-38,60
Allando Trailways AS-1643-6457-293,00
Amisco AS10547111605,81
CF & S Estonia AS242593268334,73
ESTMA OÜ43671581 541,74
Merktrans AS18980191000,63
Allikas: Äripäev, infopank AgentN/A

Jaga lugu
Logistikauudised.ee toetajad:
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077