General Motors on valmis loobuma oma kontrollosalusest autotootjas Opel/Vauxhall. Tulevane investor peab ainult autotootja omakapitali täiendama.
Tootjast huvitatud investor Opeli omakapitali paigutama 500 mln eurot ehk enam kui 8 mlrd krooni, muid rahalisi kohustusi tehinguga ei kaasne.
GM, mis võib USAs pankrotti minna ning maadleb Euroopas rahanappusega, rääkis läbi enam kui kuue finants- ja tööstusfirmaga oma osaluse müügiks, rääkis Fritz Henderson, autofirma tegevjuht. Ettevõte ootab potentsiaalsetelt kosijatelt investeerimishuvi ülesnäitamist lähema kahe-kolme nädala jooksul, vahendas Financial Times.Saksa valitsus tühistas Opeli väljaostmise, kuid on vajadusel investorile laenugarantiisid valmis andma. Itaalia Fiat ja SAIC on oma huvi Opeli/Vauxhalli vastu eitanud.GMile lähedal seisvad inimesed rääkisid, et GM on valmis tasuta loobuma ka Rootsi autotootjast Saab, mis palus krediidikaitset veebruaris ja avas hiljuti end investoritele, peamine, et kaubamärk säiliks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tänapäeva ärikeskkonnas, kus kiirus, täpsus ja paindlikkus määravad edu, on logistikast saanud ettevõtte konkurentsivõime tuum. Nutikas ladu pole enam pelgalt kuluefektiivne lahendus – see on strateegiline eelis, mis aitab ettevõttel eristuda, kasvada ja kiiremini reageerida turu muutustele.