• 18.03.09, 08:52
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Koguva läheb vanarauaks

Kolmkümmend aastat Kuivastu–Virtsu liini teenindanud parvlaev Koguva tegi esmaspäeval oma viimase reisi, sest alus lõigatakse Balti laevaremonditehases kai ääres tükkideks ja müüakse vanarauaks.
Saaremaa Laevakompanii tegevdirektori Tõnis Rihvki sõnul on Koguval olnud oluline roll Lääne-Eesti saarte ja mandri vahelise laevaliikluse ajaloos, kirjutas Oma Saar.
“30 aasta jooksul on Koguvaga vähemalt korra sõitnud ilmselt pea iga eestlane ning saarlased tõenäoliselt lausa lugematu arv kordi. Usun, et jääme Saaremaa ja mandri vahel reisijaid truult teeninud laeva mäletama veel kauaks,” lausus Rihvk.
1979. aastal Lätis Riga SP-s ehitatud parvlaev teenindas reisijaid ja sõidukeid Kuivastu–Virtsu liinil kolm aastakümmet. 1980. aastate lõpus ja 1990. aastate alguses sõitis Koguva ka Soomet ja Saaremaad ühendanud Hanko–Virtsu liinil.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 31.03.26, 11:13
Eesti teedeehitajatele ja jäätmekäitlejatele avaneb ligipääs Euroopa tipptehnikale
Eestis ja mujal Baltikumis on suurenenud nõudlus vastupidavate ja kõrge töökindlusega veolahenduste järele, eriti teedeehituses ja suurtes infrastruktuuriprojektides, kus tehnika peab taluma äärmuslikke töötingimusi.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele