• 27.11.08, 12:47
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Ansip: kõik sõltub hinnast

Peaminister Andrus Ansip möönis valitsuse pressikonverentsil, et valitsus võib nii osta kui ka müüa osaluse Estonian Airis.
„Ei nimetaks seda kirja ultimaatumiks, kuid on vaieldav, kas kaasaktsionäridega sobib selliselt toonil suhelda,“ kommenteeris Ansip SASilt saadud kirja. 
Peaminister ütles: „Oleme valmis riigile kuuluvad aktsiad võõrandama, kõik sõltub hinnast. Oluline on, et lennukid Tallinnasse lendaks ja  Tallinnast lendaks, ei ole oluline lennufirma omamine. Kui kaasaktsionäridele on osalus koormavaks muutunud, ei välista, et Eesti Vabariik nad sellest koormast vabastab.“ Kuid ta lisas, et hetkel on veel vara öelda, mis saama hakkab.
Ansip lisas, et kõige eelduseks on nimetatud äriühingu hindamine ja selge äriplaani olemasolu. „Kõigile on selge, et ülearu edukas Eesti riik vähemusosalusega ole olnud,“ ütles ta.
„Kõik sõltub hinnast, ega raha maailmas otsa lõppenud pole,“ lisas ta ja selgitas, et Estonian Airi ostmiseks oleks valitsusel lihtsam raha saada, kui erafirmal. „Me ei ole Estonian Airis strateegilised investorid. Tegu on finantsinvesteeringuga, mis ei ole eriti kasumlik olnud. Ei ole mõtet oma raha seal lõputult põletada,“ lisas ta.
Kuigi Ansip ei tahtnud võimaliku hinna üle spekuleerida, tõi ta välja, et kaks aastat tagasi hindasid finantsasutused riigile kuuluva Estonian Airi osa väärtuseks 200 miljonit krooni.
Ka lubas Ansip, et lähipäeval vastatakse SASi kirjale.

Seotud lood

Uudised
  • 06.03.09, 15:33
Härra Ansip, kes "riisub koore" ja kuhu see pannakse?
Peaminister Andres Ansipi ütlus, et postiteenuse maksemäärad kehtestatakse selliselt, et "keegi kusagil tihedama asustusega piirkonnas ei riisuks koort ära lihtsalt odavamate hindadega", on D2D OÜ juhatuse liikme Olle Koobi sõnul tekitanud hulga küsimusi.
  • toostusuudised.ee
  • ST
Sisuturundus
  • 17.01.25, 16:09
Kas elektriauto ja hübriidajamiga sõiduk saavad olla samas hinnaklassis?
Saavad, vähemasti uue Opel Frontera näitel, mille korral on hübriidajamiga sõiduki (GS-varustuses) ja soodsaima täiselektrilise versiooni hinnaerinevuseks vaid 900 eurot. Kui te ei usu, siis minge ja uurige lähimas Opeli esinduses ise järele. Lisaks leiate sealt teisegi Opeli linnamaasturite alase uudise, milleks on auhinnatud Grandlandi teine põlvkond.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele