Rootsi veokite ja bussitootja Volvo AB teatas, et koondab Volvo Powertraini 1000 töötajat, sest majanduskriisis on vähenenud rakeveokite nõudlus, kirjutas International Herald Tribune.
Volvo esindaja Marten Wikfors ütles: „Nähes sellist finantsturgude kukkumist, muutusid meie kliendid ebakindlaks ja ei osta enam veoautosid. See mõjutab mootoreid tootva Volvo Powertraini tegevust. Turul ei ole midagi kindlat ja tunneli lõpust ei paista veel valgust.“
Rootsi masinatööstust on kriis kõvasti räsinud ja valitsus on pannud kõrvale 1,5 miljardit Rootsi krooni lisaraha, et töötuid abistada.
Volvo teatas varem 3350 töölise koondamisest Belgia ja Rootsi veokitetehastes. Kolmandas kvartalis kukkus firma kasum 37%.
Seotud lood
Saavad, vähemasti uue Opel Frontera näitel, mille korral on hübriidajamiga sõiduki (GS-varustuses) ja soodsaima täiselektrilise versiooni hinnaerinevuseks vaid 900 eurot. Kui te ei usu, siis minge ja vaadake Auto Bassadone Rocca keskuses ise järele. Lisaks leiate sealt alates jaanuarist teisegi Opeli linnamaasturite alase uudise, milleks on auhinnatud Grandlandi teine põlvkond.