29. oktoober 2007
Jaga lugu:

SAS kaotab lennukitest loobumisega üle poole miljardi krooni

SAS Grupi hinnangul kaotab ettevõte Dash 8 Q400 tüüpi lennukite käigust äravõtmise tõttu sel aastal 300-400 miljonit Rootsi krooni ehk 510-680 miljonit Eesti krooni.

Hinnangusse on arvestatud nii SASi tegevused lennukite väljavahetamisel kui ka väiksem nõudlus aasta lõpukuudel. Arvesse on võetud eeldatav tulude kaotus, püsikulud ja kaotatud lennuühenduste mõjud, mis lisanduvad varem mainitud faktoritele, teatas ettevõte.

Lähiajal kavatseb SAS üle vaadata lennuplaanid ja lennukite asendused SAS Grupi sees (0-3 kuud), liisida uued lennukid väljastpoolt kompaniid koos meeskonnaga (0-1 kuu) ja liisida uued lennukid väljastpoolt ilma meekonnata (3-6 kuud).

Paralleelselt on alanud töö lennukitüübi asendamiseks pikemas perspektiivis.

SAS loodab alustada selle lahendusega 2008. aasta teisel poolel.

Praegu peab SAS Grupp läbirääkimisi lennukitootja Bombardier, et selgitada välja hetkeolukorrale sobivad lahendused, kaasa arvatud kompensatsioon.

SAS Grupi direktorite nõukogu otsustas pühapäeval, 28. oktoobril võtta käigust oma 27 Dash 8-400 (Q400) tüüpi lennukit. Lennukite käigust võtmise põhjustas kolm juhtumit seda tüüpi lennukite maandumistelikuga käesoleval sügisel.

Jaga lugu:
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee