9. september 2007
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Asmer kindlustas endale Briti F3 klassi meistritiitli

Marko Asmer kindlustas endale Briti F3 klassi meistritiitli hoolimata sellest, ei lõpetanud sarja 19. etappi Crofti ringrajal.

Parimalt stardikohalt lähtunud eestlane lõpetas juba esimese ringi 3,3-sekundlise eduga Stephen Jelley ees ning viienda ringi lõppedes oli edu juba üle viie sekundi, kuid 13. ringilt liidrit enam ei tulnud, kirjutas Sportnet. Asmeri jaoks tähtsaim oli aga see, et temas ainus võimalik konkurent üldvõidule sakslane Maro Engel pidi võistluse pooleli jätma juba esimesel ringil ning see tähendas, et allesjäänud kolme etapiga ta meie mehest enam mööduda ei saa.

Sarja 19. etapi võitiski 24-ringilise kihutamise lõppedes Jelley 1,951 sekundiga Sam Birdi ja 2,455 sekundiga Greg Manselli ees. Neljandana lõpetas soomlane Atte Mustonen. Võistluse kiireim ring jäi 1.14,409-ga ikkagi Asmeri nimele.

Asmer tähistas tiitlivõitu stiiliselt, võites Crofti ringrajal hooaja 20. etapi 3,336 sekundi suuruse eduga iirlase Niall Breeni (Carlin Motorsport) ja 9,047 sekundiga soomlase Atte Mustoneni (Räikkönen Robertson Racing) ees. Asmer alustas mõlemat etappi parimalt lähtekohalt. Ka sai eestlane mõlemas sõidus kirja parima ringiaja ning teenis selle eest lisapunkti.

Sarja viimased kaks etappi sõidetakse septembri viimasel pühapäeval Rockinghami rajal.

Liitu Logistikauudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077