21. juuli 2007
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Aava ja Sikk võitsid Otepää ralli

20.-21. juulil Otepää ümbruse teedel peetud rahvusvahelise ralli võitsid Urmo Aava ja Kuldar Sikk. Avakatsel liidrikoha haaranud eestlased võitsid kõik kavas olnud kaksteist kiiruskatset, kirjutas rally.ee.

Autorallile "Otepää 2007" registreerus WRC-autol neli võisstluspaari. Starti jõudis neist vaid kolm, kuna favoriitideks peetud soomlaste Jari-Matti Latvala ja Miikka Anttila Toyota Corolla lagunes enne võistluse algust.

Rallipaaril Jaan Mölder - Katrin Becker jäi võistlus pooleli viiendalt kiiruskatsel, kui nende Toyota Corolla WRC paiskus trampliinilt maandumisel rajalt välja. "Käisime kolm korda üle katuse," kommenteeris piloot.

Ralli katkestasid ka Jukka Ketomäki - Kai Risberg. Soomlaste Škoda Octavia WRC ei liikunud loodetud tempos.

Ainsana jõudsid WRC-autol sõitnud rallipaaridest lõpuni Urmo Aava - Kuldar Sikk. Mitsubishi Lancer WRC-l võistelnud eestlased näitasid parimat aega kõigil kiiruskatsetel. Finišis edestasid esikoha saavutanud Aava - Sikk lähimaid konkurente kolme ja poole minutiga.

"Võistlus oli kiire ja raske ning ega ta väga kerge polnud," kommenteeris Urmo Aava. "Eks nii mõnigi võib-olla kirus liiga kiireid katseid, aga tegelikult oli võistlus päris nauditav."

Absoluutarvestuse teise kohaga lõpetasid ralli esialgsetel andmetel Jevgeni Novikov - Dmitri Tšumak N-rühma Mitsubishi Lanceril. N3 klassi teise ja ülarvestuse kolmanda kohaga lõpetasid kahepäevase Otepää autoralli Priit Saluri - Indrek Lepp (Mitsubishi Lancer Evo 9). Tartlased kaotasid venelastele kokkuvõttes 39 sekundit.

Suures A-rühmas lõpetasid võistluse Urmo Aava ja Kuldar Siku järel teise kohaga Jaanus Murakas - Jaago Kuriks, kes üldarvestuses saavutasid 13. koha. Teise koha punktid aga tõstsid Jaanus Murakase oma klassi liidriks meistrivõistluste arvestuses.

Väga head kiirust näitasid Otepää rallil alla 2-liitriste kaherattaveoliste autode arvestuses võitnud Ott Tänak - Raigo Mõlder. Üldarvestuses platseerusid Renault Cliol sõitnud saarlased 9. kohale. Kuna peamised konkurendid Aigar Pärs - Ken Järveoja (Suzuki Swift) ralli katkestasid, siis Tänak - Mõlder jäävad neist nüüd vaid ühe punkti kaugusele.

Rahvuslikus rühmas saavutasid etapivõidu Einar Laipaik - Siimo Suvemaa (BMW M3).

Liitu Logistikauudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077