Severstaltransi gruppi kuuluva Spacecomi juht Oleg Ossinovski kardab, et kui olukord Eestis ei muutu, registreeritakse firma Lätis.
Uuest aastast seisab Spacecomil 500 tsisterni, kahjumid ületavad miljoni dollari piiri. Ossinovski tunnistas venekeelsele nädalalehele Den za Dnjom, et terve aasta on olnud raske töötada.
"Täna oleme reaalselt fakti ees, et homme on vaja inimesed puhkusele saata ning oma tegevus konserveerida," räägib Ossinovski. "Sest koormaid meil maist alates üldse ei ole. Venemaa tehased võtavad oma mahutid Eestilt ja suunavad Lätti ja Soome."
Spacecom registreeritakse Lätis ehk see muutub läti kompaniiks. "Töötada on võimatu," oli Ossinovski pettunud. Spacecomi koosseisus on 150 töötajat. Erinevast rahvusest. Enamus neist kaotab töökoha.
Ossinovski ennustas, et varsti läheb Eesti Raudtee pankrotti. "See tuleb kinni panna," rääkis ta. "Tallinna Sadam hakkab ära elama reisijaveo - turistide arvelt. Kui muidugi turistid hakkavad siin käima."

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 11.06.26, 09:58
Kaugloetavad tahhograafiandmed tõhustavad oluliselt logistikaettevõtete tööd
Transpordiettevõtete jaoks on digimeerik ehk digitahhograaf olnud aastaid eelkõige kohustuslik seade, millega kaasneb suur hulk andmeid, aruandlust ja administratiivset tööd. Tegelikult peitub samades andmetes aga võimalus muuta kogu logistika juhtimine märksa kiiremaks, täpsemaks ja kuluefektiivsemaks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele