Infopanga hiljuti ilmunud Logistika kvartaliraport tõi muuhulgas välja erinevate valdkondade parimad palgamaksjad aastal 2024. Logistikauudised toob need järjepanu ka oma lugejateni, nädal tagasi avaldasime kullerfirmade palga edetabeli, seekord võtame ette laondussektori.

- Laondussektori parima palgaga ettevõte tegeleb e-kaupade käitlemisega. Foto: Raul_Mee
Eesti laondusteenuste valdkonnas on suhteliselt vähe ettevõtteid, vaid 56, neist 48 ületavad infopanga seatud 70 000-eurose käibepiiri. Aasta varem oli käibepiiri ületavate ettevõtete arv 52, ehk see kahanes aastaga 4 ettevõtte võrra.
2024. aasta nelja kvartali koondkäive oli laondussektoris 225 miljonit eurot ja see kahanes aasta varasemaga võrreldes 0,1%. Koondkäibe väike, kuid järjekindel kahanemine toimus kolme esimese kvartali jooksul.
Täismahus Logistika kvartaliraportit saad lugeda
SIIN!Valdkonna nelja kvartali keskmine töötajate arv oli viimases kvartalis 1756 ja nende arv kahanes eelmise aastaga võrreldes 1,7%. Keskmine käive töötaja kohta oli mullu selles sektoris 128 157 eurot ja see kasvas aastaga 1,6%. Töötajate arvu vähenemise tõttu on efektiivsusnäitajal õnnestunud püsida aasta vaates väikeses kasvus. Nelja kvartali keskmine töötasu oli laonduses 1651 eurot ja see kasvas aastaga 6,6%.
Palgakäärid TOPi esimeste ja viimaste vahel ei ole küll nii suured kui kullerettevõtete seas, kuid enam kui kahekordsed sellegipoolest. Millised aga on laondusettevõtete parimad palgamaksjad?
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Infopanga sel nädalal ilmunud Logistika kvartaliraport tõi muuhulgas välja erinevate valdkondade parimad palgamaksjad aastal 2024. Logistikauudised toob need järjepanu ka oma lugejateni, alustades sedapuhku kullerteenuseid pakkuvatest firmadest, kus käärid TOPi esimese ja viimase vahel kõige suuremad.
Äripäeva värskes Gaselli TOPis oli ligi 80 ettevõtet, mis tegutsevad veondus- ja laondussektoris. Logistikauudised toob neist välja esimesed 50 ning valdkonna edetabeli esikohal platseerus Lääne-Virumaa bussifirma T.A. Bussid. Kes olid ülejäänud 49?
„Tulenevalt uudistest seoses OÜ-tamise ja lähetusrahade tasumisega transpordisektoris, oleks hea idee avaldada “TOP 100” kõige vähem tööjõumakse tasuvatest transpordifirmadest kus on rohkem kui 3 töötajat,“ kirjutas lugeja pärast logistikauudiste reedest
videolugu toimetuse vihjemeilile. Lugeja soov on seaduseks! Öeldud, tehtud!
Pankroti suunas kihutavad riiklikud lennufirmad palgaga mullu ei koonerdanud
100 enim tööjõumakse maksnud ettevõtet, mis tegutsevad veondus- ja laondussektoris, panustasid mullu riigikassasse ühtekokku 235,3 miljonit eurot. Mõistagi oli summaarselt suurim nende ettevõtete panus, kus on palju töötajaid, kui summad aga jagada töötajate arvuga, on pilt sootuks teine. Logistikauudised toob välja 100 parimat nii ühest kui teisest vaatevinklist vaadatuna.
Äripäeva Autovedajate aastakonverentsil tegid IIZI ärikliendiüksuse juht Kaido Konsap ja analüütik Tiit Jõgi ülevaate kindlustusturu hetkeolukorra kohta. Muuhulgas arutati ka tuleviku väljakutseid keskendudes eelkõige liiklus- ja kaskokindlustuse arengutele.