• 01.07.25, 16:30

TLT alustab 2. juulist trollitaristu uuendustöödega

Tööde lõpptähtajaks on planeeritud november 2025.
  • Tööde lõpptähtajaks on planeeritud november 2025.
  • Foto: Andres Haabu
Aktsiaselts Tallinna Linnatransport (TLT) alustab 2. juulist pealinnas ehitustöid, millega uuendatakse pealinna trollitaristut – rekonstrueerimisele lähevad madalpinge- ja keskpingekaablid, mis on oluline samm ettevalmistustes uute, tänapäevaste trollide liinile toomiseks.
Abilinnapea Kristjan Järvan märkis, et trollibussidel on oluline roll kanda Tallinna ühistranspordis. „Meie uued akutrollid on Škoda tehases juba ehituses. Paralleelselt oleme alustanud trollitaristu uuendamist, mis loob eeldused uue põlvkonna trollide liinile toomiseks. See on osa suuremast plaanist ajakohastada Tallinna ühistranspordivõrk nii, et see oleks paremini hallatav, tehniliselt usaldusväärne ja pikaajaliselt jätkusuutlik. Olen veendunud, et tulevikus laieneb meie trollivõrk ka uutesse linnaosadesse – töö selle nimel käib juba täna“.

Seotud lood

Uudised
  • 12.05.25, 09:43
Algas Hipodroomi kvartali tunneli ehitus: kogu autoliiklus suunatakse maa alla
Tallinnas Paldiski maanteel, Hipodroomi Kvartalis, algas uue liiklustaristu ehitamine. Kvartali keskseks osaks on ligi 250 meetri pikkune tunnel, mis ühendab olemasoleva Merimetsa tee ning samuti projekti käigus loodava Hipodroomi tänava.
Uudised
  • 07.01.25, 13:43
Tallinna uute akutrollide hanke võitis Škoda Group
Suvel AS-i Tallinna Linnatransport väljakuulutatud trollide hanke võitis pika ajalooga rahvusvaheline tootja Škoda Group. Lepingu kogumaksumus on pisut üle 30 miljoni euro. Hanke raames hakatakse tootma trolle, mida saab kasutada kontaktliinideta tsoonides, tagades seeläbi paindlikuma ja tõhusama liinivõrgu teenindamise.
Uudised
  • 18.06.25, 23:35
Tallinna-Pärnu maantee Haimre–Konuvere teelõik ehitatakse neljarajaliseks
Transpordiamet kuulutas välja riigihanke, mille eesmärk on ehitada riigitee Tallinna–Pärnu–Ikla km 70,2–78,8 Haimre–Konuvere teelõik 2+2 sõidurajaga maanteeks. Tööde eeldatav maksumus on 43,5 miljonit eurot ilma käibemaksuta.
Uudised
  • 13.06.25, 15:32
Tallinn parandab Laagna tee sildade ligipääsetavust, tulekul on remonditööd
Tallinna linn on alustanud ettevalmistusi Laagna tee sildade ligipääsetavuse parandamiseks. Plaanis on rajada mitmele sillale uued pandused ehk kaldteed, mis võimaldavad mugavat ja ohutut liikumist Laagna tee bussipeatustesse ka neil, kes ei saa kasutada treppe.
  • ST
Sisuturundus
  • 29.05.25, 14:15
Millised on laonduse trendid täna ja tulevikus?
Laonduse arengut suunavad mitmed megatrendid, nagu tehnoloogia areng, globaliseerumine, keskkonnasäästlikkus, rahvastiku vananemine ja väärtushinnangute muutumine. Need trendid toovad kaasa vajaduse digitaliseerimise ja automatiseerimise järele, rohetehnoloogiate integreerimise ning töötajate oskuste arendamise vastavalt muutuvatele nõudmistele.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele