TLT: noorte vandalism ühistranspordis on muutunud juba eluohtlikuks
Viimastel nädalatel on ühistranspordis sagenenud noorte grupiviisiline vandalism ja avaliku korra rikkumised, mis on muutunud tõsiseks ohuks nii sõitjate, trammijuhtide kui ka noorte endi turvalisusele.
Peamised vahejuhtumid leiavad aset Balti Jaam-Kopli suunal.
Foto: TLT
Peamised vahejuhtumid leiavad aset Balti Jaam-Kopli suunal, kus noorukid on võtnud sihikule trammid ja nende turvavahendid. Ebaseaduslikult võetakse tulekustuteid, kasutatakse neid sõidukis, sõidetakse trammide haakeseadmetes ja katusel ning avatakse trammi uksi sõidu ajal.
Eesmärgiga korraldada ümber maakondlik ühistransport ning tõenäoliselt reformida ka praegust ühistranspordikeskuste võrgustikku, kulutatakse järgmisel kahel aastal ühistranspordi reformimisele 78 miljonit eurot.
TLT teatas plaanist soetada veel sel aastal oma sõidukiparki juurde 30 uut gaasibussi, millega asendatakse täna kasutusel olevatest diiselbussidest kõige vanem osa.
„Näiteks Harjumaal on maksumaksja panus ühistranspordi korraldamisel kasvanud viimase 7 aastaga 11 korda! See on üüratu number ja ilma põhjaliku liikuvusreformita me enam jätkata ei saa,“ nentis Mootor Grupi äriarendusjuht Mart Raamat saates „Logistikauudised eetris.“
Tänapäeva ärikeskkonnas, kus kiirus, täpsus ja paindlikkus määravad edu, on logistikast saanud ettevõtte konkurentsivõime tuum. Nutikas ladu pole enam pelgalt kuluefektiivne lahendus – see on strateegiline eelis, mis aitab ettevõttel eristuda, kasvada ja kiiremini reageerida turu muutustele.