2021. aastal registreeriti Eestis kolm lennuõnnetust, milles ei hukkunud ühtki inimest, selgub Transpordiameti iga-aastasest lennuohutuse kokkuvõttest.
Üks kolmest mullu juhtunud lennuõnnetusest toimus Robinson R44 kopteri ebaõnnestunud õhkutõusmisel. Pilt on illustratiivne.
Foto: HeliTransair
"Viimase viie aasta jooksul on hukkunutega lennuõnnetusi olnud õnneks vaid üks – 2017. aastal toimunud lennuõnnetus," ütles Transpordiameti ohutuse ja järelevalve teenistuse direktor Marek Rauk. "See näitab, et meie lennunduse ohutuse tase on jätkuvalt kõrge."
2022. aasta esimesel kvartalil toimus kokku 7 raudteeõnnetust, millest 5 olid mootorsõiduki ja rongi kokkupõrked raudteeülesõidukohtadel, teatab Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA).
Alates 1. detsembrist 2024 hakkasid kehtima liikluskindlustuse seaduse muudatused, mis laiendasid kindlustuskohustust paljudele töömasinatele. Nüüd peab ettevõte arvestama, et isegi registreerimata tõstuk või murutraktor võib vajada liikluskindlustust – sõltuvalt tema tehnilistest omadustest ja kasutusviisist.