Autor: Logistikauudised.ee • 8. aprill 2020

Operail alustab raudteevedude digitaliseerimist

Operail võtab kasutusele uue kaubaveo infosüsteemi, millega astutakse oluline samm raudteekaubavedude digitaliseerimise valdkonnas ning millega ollakse eeskujuks Baltikumi ja laiemalt kogu 1520-millimeetrise rööpmelaiusega raudteevõrgustiku ettevõtetele.
Autor: Matthias Rikka

„21. sajandil peab info olema digitaalne ja liikuma kiiresti. Lõpuks jõuame raudteesektoris nii kaugele, et saame tervitada uue aja infosüsteemi, mis muudab meie tegevuse oluliselt tõhusamaks,“ sõnas Operaili juhatuse esimees Raul Toomsalu. Ettevõte loodab uue süsteemi 100% kasutusele võtta 2021. aasta suvel. „Selge on, et pikk teekond on veel ees, kuid esimesed sammud on tänaseks astutud.“

Hetkel kasutab Operail raudteekaubavedude korraldamiseks mitmeid erinevaid infosüsteeme, mis on ajale jalgu jäänud ning mida omavahel integreerida oleks ebamõistlik. „Uue kaubaveo infosüsteemiga saame kokku koondada kaubaveo planeerimise ja opereerimisega seotud süsteemid ja luua ühtse terviku, et pakkuda senisest paremat kliendikogemust ja suurendada raudteevedude efektiivsust,“ selgitas Toomsalu.

Operaili partneriks sai rahvusvahelise konkursi tulemusel Prantsusmaa ettevõtte CRX Software, mis on spetsialiseerunud kaubaveo infosüsteemi loomisele ja arendamisele. „CRX Software’i toode RailCube võimaldab meil digitaliseerida kõik need andmed, mis täna liiguvad paberkandjal ning suunata tööprotsesse digitaalsetesse vahenditesse. See tähendab, et näiteks meie vedurijuhid ja vagunite ülevaatajad-remontijad hakkavad kasutama mobiilseid vahendeid töö tegemiseks,“ rääkis Operaili innovatsioonijuht Margus Õun.

„Oleme teadaolevalt esimene raudtee-ettevõte lähiregioonis, kes hakkab kasutama Lääne-Euroopas kasutusel olevat kaubavedude infosüsteemi raudteevedude teenindamiseks.“

„Meil on hea meel lisada Operail oma kasvavasse klientide nimistusse ning oleme äärmiselt uhked selle üle, et saame laiendada oma toodete ja teenuste haaret Balti regiooni,” sõnas CRX Software tegevjuht Nicolas Samson. „See näitab, et RailCube on globaalse võimekusega kaubaveo haldussüsteem, mida saab kasutada igal pool ükskõik millises ettevõttes. Loodame, et meie partnerlus Operailiga saab olema pikk ja viljakas.”

CRX Software’i äriarenduse eest vastutav Dennis Hendriksen lisas: „Operail analüüsis RailCube’i võimekust hoolikalt ja järeldas, et viimaks ometi on nad leidnud kaubaveo haldussüsteemi, mis pakub uuenduslikku ja integreeritud lahendust. Operaili jaoks tähendab RailCube’i lahenduse kasutuselevõtt senisest sujuvamaid äriprotsesse ja tõhusamaid igapäevatoiminguid.”

Jaga lugu
Logistikauudised.ee toetajad:
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077