Autor: Logistikauudised.ee • 17. märts 2020

Poola võimaldas baltlaste bussidel koduteed jätkata

ERR-i teatel pääsesid Saksamaa-Poola piiril lõksu jäänud reisi- ja väikebussidega reisijad kodu poole liikuma, moodustati mitu kolonni. Sõiduautodega reisijate saatus on hetkel veel teadmata.
Autor: Erik Prozes

Saksamaa-Poola piiril lõksus olnud Teet Kallakma andis ERR-i uudistele telefoniintervjuu, milles väitis, et piiril olnud väikebussidel lubati lõpuks kodu poole teele asuda ning vilkuritega politseiautide saatel on nad juba siinpool Varssavit.

Otsus väikebusside osas tehti umbes tund pärast seda, kui osad eestlased oli teepiirded lõhkunud ja asunud teele Travemünde sadama poole. Kas ja kui palju on piiril veel sõiduautodega eestlasi ta öelda ei osanud. Välismisteeriumi teatel väljub Frankfurdist täna kell 13 erirong, millega pääsevad osa lõksus olevaid inimesi Klaipedasse.

Peaminister Jüri Ratas ütles äsja pressikonverentsi, et riik plaanib saata lõksu jäänud eestlastele järele transordi, ilmselt pidas ta selle all silmas ühe Tallinki laeva saatmist Saksamaale.

Laevaga Travemündest Rootsi poole teel olev Aare Saal tunnistas ERR-le, et välismisnisteeriumite otsus kutsuda inimesed Frankfurdi piiripunkti oli suur viga. "Sinna tulid kokku nii eestlased, lätlased kui leedulased ja meid oli seal kobaras koos tuhandeid inimesi. Ma üldse ei imesta, kui ma sealt nakkuse sain," tõdes Saal,kes oli üks nendest, kes lõksust pääsemiseks teepiirde lõhkus ja Travemünde kaudu laevaga kodu poole teele asus. Kuidas tal õnnestub Rootsist Eestisse pääseda, ta hetkel öelda veel ei osanud.

Jaga lugu
Logistikauudised.ee toetajad:
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077