ERR-i teatel pääsesid Saksamaa-Poola piiril lõksu jäänud reisi- ja väikebussidega reisijad kodu poole liikuma, moodustati mitu kolonni. Sõiduautodega reisijate saatus on hetkel veel teadmata.
- Poola võimaldas baltlaste bussidel koduteed jätkata Foto: Erik Prozes
Saksamaa-Poola piiril lõksus olnud Teet Kallakma andis ERR-i uudistele telefoniintervjuu, milles väitis, et piiril olnud väikebussidel lubati lõpuks kodu poole teele asuda ning vilkuritega politseiautide saatel on nad juba siinpool Varssavit.
Otsus väikebusside osas tehti umbes tund pärast seda, kui osad eestlased oli teepiirded lõhkunud ja asunud teele Travemünde sadama poole. Kas ja kui palju on piiril veel sõiduautodega eestlasi ta öelda ei osanud. Välismisteeriumi teatel väljub Frankfurdist täna kell 13 erirong, millega pääsevad osa lõksus olevaid inimesi Klaipedasse.
Peaminister Jüri Ratas ütles äsja pressikonverentsi, et riik plaanib saata lõksu jäänud eestlastele järele transordi, ilmselt pidas ta selle all silmas ühe
Tallinki laeva saatmist Saksamaale.
Laevaga Travemündest Rootsi poole teel olev Aare Saal tunnistas ERR-le, et välismisnisteeriumite otsus kutsuda inimesed Frankfurdi piiripunkti oli suur viga. "Sinna tulid kokku nii eestlased, lätlased kui leedulased ja meid oli seal kobaras koos tuhandeid inimesi. Ma üldse ei imesta, kui ma sealt nakkuse sain," tõdes Saal,kes oli üks nendest, kes lõksust pääsemiseks teepiirde lõhkus ja Travemünde kaudu laevaga kodu poole teele asus. Kuidas tal õnnestub Rootsist Eestisse pääseda, ta hetkel öelda veel ei osanud.
Seotud lood
Täna õhtul väljub Riia sadamast Tallinki reisilaev Romantika, mis suundub Saksamaale Sassnitzi sadamasse, et võtta peale Saksamaale lõksu jäänud eestlased ja lätlased. Pileti eest küsitakse sümboolset hinda, suurema osa erireisist maksavad kinni Eesti ja Läti valitsused.
Poola ei luba jätkuvalt Saksa piiril asuvaid Balti riikide kodanikke oma autodega läbi riigi sõita ning on pakkunud neile bussi, rongi ja laevaga ärasõitmise võimalusi. Seetõttu otsib Eesti võimalusi, et oma kodanikud sealt laevaga ära tuua, ütles välisminister Urmas Reinsalu ERR-le.
Ettevõtte äritegevuseks vajalikud sõidukid soetatakse enamasti liisinguga, mida finantseerib üldjuhul pank. Sellega kaasnevad sõidukite korralised hooldused, rehvivahetused ja kindlustusjuhtumite puhul ka hulganisti asjaajamist. Selline sõidukipargi haldamise viis on ettevõtte jaoks märkimisväärse ajakuluga, eriti kui sõidukeid on rohkem.
Enimloetud
3
Pingereas 130 autovedajat
Hetkel kuum
Lisatud video lõigu eelprojektist
Pingereas 130 autovedajat
Tagasi Logistikauudised esilehele