Kolme Balti riigi ühisettevõte RB Rail AS tellimusel valmis uuring, mis käsitleb lennujaama reisijateveo integreerimist Rail Baltica kiirraudtee infrastruktuuriga. Uuringus on välja toodud teenuse kirjeldus, selle kasutusprognoos ja soovitused raudteejaamade üksikasjalikuks projekteerimiseks.
Ettepanekud hõlmavad kõiki seitset rahvusvahelist Rail Baltica rongijaama - Tallinn, Pärnu, Riia, Riia lennujaam, Panevėžys, Kaunas ja Vilnius. Samuti Tallinna, Riia, Vilniuse ning Kaunase lennujaama.
Uuring näitab, kuidas integreerida lennu- ja raudteeteenused viisil, mis võimaldab sujuvamaid liikuvuse lahendusi, mis on kooskõlas ülemaailmsete parimate tavade ja tulevaste kasutajate ootustega.
Uuring soovitab, et rajatav Rail Baltica peaks muu hulgas:
• pakkuma kombineeritud rongi- ning lennupiletite soetamise lahendusi (edendades koostööd raudtee-ettevõtjate ja lennuettevõtjate vahel);
• pakkuma ühtset pagasiteenust, mis on kättesaadav kõigis seitsmes rahvusvahelises Rail Baltica jaamas;
• püüdma tagada Rail Baltica jaamades Rahvusvahelise Lennutranspordi Ühenduse poolt aktspteeritud kodeerimise süsteemi;
• pakkuma kõigis rahvusvahelistes Rail Baltica jaamades vajalikke infrastruktuurilisi lahendusi, et tagada ühtne teenusestandard ja funktsionaalsus.
„Uuringus esitletud integreeritud lahendusi toetavad Baltimaade peamised lennunduse huvirühmad, sealhulgas äriettevõtted. Ühtlasi on need kooskõlas ülemaailmsete parimate tavadega, mida on uuringu käigus ka ulatuslikult mõõdetud,” rõhutab RB Rail ASi tegevjuht Timo Riihimäki. Ta lisas, et seetõttu on väga oluline, et Rail Baltica kasutaks ära oma ainulaadset võimalust ja tagaks juba raudtee kavandamisel kõik vajalikud kohandused, mis võimaldavad eelpool kirjeldatud funktsioonide ning ühtsete teenuste teostamist Rail Baltica projekti käitamisetapis.
Lisaks on uuringus kirjeldatud nõuded, mida tuleks õhu- ja raudtee optimaalseks kombineerimiseks Rail Baltica jaamade projekteerimisel rakendada. Need hõlmavad lennule registreerimist, pagasi ära andmist ja pagasi hoiuruumide kohandamist. Samuti pagasi transpordilahendusi raudteejaama platvormi ja lennujaama hoiuala vahel ning nõudeid jaama turvaelementidele, sealhulgas ohtude kõrvaldamisele. Ühtlasi on uuringus kirjeldatud nõuded reisijate teavitamise teenustele, mis näitavad nii lennu- kui ka rongiinfot lennujaamades. Kirjeldatud on ka erinõuded tulevase kiirraudtee veeremi kavandamiseks, et võimaldada optimaalset ühildamist õhu- ja raudteega.
Uuring on täies mahus kättesaadav Rail Baltica veebilehel.
RB Rail AS on Eesti, Läti ja Leedu ühisettevõte, mis loodud selleks, et koordineerida Rail Baltica projekti elluviimist - taristu ehitamist kiirraudteeliinile Tallinnast Leedu-Poola piirini. RB Rail AS on Rail Baltica projekti keskne koordinaator. Ettevõtte tegevusvaldkonnad on raudteeliini projekteerimine, ehitamine ja turustamine.
Seotud lood
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.