Autor: Logistikauudised.ee • 3. juuni 2019

Jõe, Lootsi ja Ahtri ristmik on suletud 2,5 kuud

Alates esmaspäevast, 3. juunist on liiklusele suletud Jõe tänava ja Lootsi tänava Ahtri ristmiku poolsed otsad. Jõe ning Lootsi tänavalt ei ole võimalik sõita Ahtri ristmikule ning Ahtri ristmikult ei ole võimalik sõita Lootsi ega Jõe tänavale.

Liiklejad, kes tahavad sõita Linnahalli juurest Jõe/Narva mnt/Pronksi tänava ristmikule, peavad liikuma marsruudil Viru ring – Hobujaama tänav – Jõe tänav /Narva mnt/Pronksi tänav. Liiklejad, kes soovivad Linnahalli juurest saada reisijate D-terminali, peavad tegema peale Ahtri ristmikku vasakpöörde Lootsi põiktänavale.

Liiklejad, kes soovivad reisijate D-terminalist sõita Mere puiesteele, peavad sõitma vastavalt hetkel kehtivale korrale ning Lootsi põiktänavalt tegema parempöörde. Liiklejad, kes soovivad reisijate D-terminalist sõita Narva maanteele, peavad sõitma kas Lootsi põiktänavale, sealt tegema vasakpöörde ning edasi Petrooleumi/Tuukri tänava ristmikult tegema parempöörde Narva maantee suunas.

Samuti on võimalik sõita sadama territooriumilt D-terminali car check-in alale ning sealt teha parempööre Petrooleumi tänavale. Liiklejad, kes soovivad saada Tartu mnt, Liivalaia või Juhkentali tänavalt sadamasse, peavad kasutama Raua tänava ja Narva maantee ristmikku ja sõitma Petrooleumi tänavale.

Liiklejatele, kes sõidavad Mere puiesteelt Tuukri tänavale või Tuukri tänavalt Mere puiesteele piiranguid peale liikluskiiruse ei ole. Ohutuks liiklemiseks tuleb järgida ajutisi liiklusmärke, ajutisi jalakäijate ülekäike ning ehitustehnika liikumist.

Inimestele tagatakse ligipääs oma kinnistutele ja büroodele. Karu tn elanikud saavad kasutada tänavat kahesuunalisena, sisse- ja väljapääs on Tuukri tn kaudu. Jõe tn äärsetele kinnistutele on ligipääs Narva mnt kaudu. Büroohoonete parklasse pääseb läbi Ahtri ristmiku. Lootsi tn elanikud saavad koju/kodust välja Tuukri tänavalt piki Lootsi põiki või sadama poolt Petrooleumi tn kaudu.

Tänavate ulatusliku sulgemise põhjus on ristmiku ühendamine Reidi teega ning teealuse sademeveekollektori ümberehitus, mis peaks muuhulgas leevendama selle piirkonna uputuste probleemi. Uus liikluskorraldus jääb kehtima kuni augusti keskpaigani.

Jaga lugu
Logistikauudised.ee toetajad:
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077