Autor: Logistikauudised.ee • 24. mai 2019

Lumekoristusrobot Lumebot pälvis eripreemia

Tallinna Ettevõtlusamet tunnustas eriauhinnaga Eesti suurima äriideede konkursi Ajujaht raames parimat linnakorraldust ja elukeskkonda mõjutavat nutikat äriideed. Sel aastal pälvis auhinna automatiseeritud lumekoristusteenust võimaldav lumekoristusrobot Lumebot.

Tallinna linna innovatsiooni valdkonda kureeriva abilinnapea Aivar Riisalu sõnul on ta väga rahul, et Lumebot on füüsiline ja käegakatsutav toode, mille kasutamine võib lahendada reaalse probleemi linnaruumis.

„Ettevõttel, kellele oma auhinna anname, peab olema ambitsiooni muuta linnakorraldust ja elukeskkonda nutikamaks ning seeläbi ka teenuseid mugavamaks. Lumebot teeb seda kindlasti,“ kommenteeris Riisalu eripreemia saajat, „Toote ekspordipotentsiaali kinnitab idufirmale omane lähenemine mõelda globaalselt, ent testida ja arendada lokaalselt.“

Idufirma Autonoomne robot OÜ arendab roboteid, mis suudavad iseseisvalt parkimisplatse lumest puhastada, pakkudes seeläbi nutikat alternatiivi kulukate traktorite ja laadurite kasutamisele. Robotid puhastavad platsi vastavalt ilmastikuoludele ja tagavad mugava ligipääsu nii autodele kui jalakäijatele.

Kui lumekoristuseks mõeldud traktorid ja laadurid on üldjuhul kulukad ning hooajalise vajaduse katmiseks suure investeeringuga, siis isesõitva roboti hind on 10 korda väiksem ja see ei vaja tööks inimestelt sisendit. Lumebot on mõeldud minimaalselt 50 parkimiskohaga parkimisplatsidele. Kuna teenust osutavad robotid, on hind praeguste teenusepakkujate omast oluliselt soodsam.

Täpse hinna määravad parkimisplatsi suurus ja konkreetsed vajadused. Kui Lumeboti senine 80 kg prototüüp oli mõeldud peamiselt tarkvara testimiseks, siis värskelt lansseeritud 250 kg Lumebot version 2 alustab peatselt esimeste klientide teenindamist.

Tallinna Ettevõtlusameti eripreemia võitja saab 3000 euro suuruse preemia.

Jaga lugu
Logistikauudised.ee toetajad:
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077