Autor: Logistikauudised.ee • 8. mai 2019

Tallinna Lennujaama hakkab juhtima Riivo Tuvike

Riivo Tuvike
Autor: Magnus Heinmets / Tallinna Lennujaam
Tallinna lennujaama juhiks saab Riivo Tuvike, kes alustab tööd 1. juunil, teatas Tallinna Lennujaam. Praeguse Luminor Liisingu juhi enda sõnul langetas ta lõpliku otsuse alles sel esmaspäeval.

Tallinna Lennujaama nõukogu esimees Märten Vaikmaa ütles, et Tuvikese nägemus lennujaama arengust langes kokku nõukogu ja omaniku visiooniga. "Nõukogu näeb Riivo Tuvikeses tugevat tippjuhti, kellel on rahvusvahelise müügi- ja koostöö kogemus, mida on kindlasti lennujaama juhtimisel vaja, arvestades aina suuremat konkurentsi lennundusturul ja vajadust luua uusi lennusihtkohti ning tõsta Eesti tuntust reisisihtkohana.” Nõukogu hindas kõrgelt ka Tuvikese vaateid meeskonna juhtimisele.

Riivo Tuvikese sõnul plaanib ta keskenduda parimate lennuühenduste loomisele ja terminali laienduse ning linnaku arenduse ellu viimisele. Samuti peab ta oluliseks kaubalendude arvu suurendamist ja selleks vajaliku keskkonna loomist. Lisaks lennuühendustele ja taristu arendamisele peab ta oluliseks jätkata tööd Euroopa parima lennujaama tiitlikoha hoidmise nimel. “Mulle on oluline, et lennujaama kliendikogemus oleks ka tulevikus auhindade vääriline,” ütles Tuvike.

Äripäevale lisas ta, et ambitsioonikat reisijate arvu kasvu peaks toetama SKP prognoositav tõus inimese kohta. "Kui vaadata prognoose, siis aastaks 2030 eeldatakse, et see kasvab kaks korda. Kui võrrelda teiste riikidega, siis selle projektsiooni järgi võiks 2030. aastal olla umbes 5 miljonit reisijat," ennustas Tuvike.

Riivo Tuvike töötas ASi Luminor Liising juhina, kus tema esmaseks peamiseks ülesandeks oli viia läbi DNB Liisingu ja Nordea Finance Estonia ühinemine. Enne seda töötas Tuvike Nordea Finance'is erinevatel ametikohtadel, viimati juhtis ta Nordea Finance grupi tasemel Euroopa müügiüksust, mis vastutas koostöö eest erinevate tootjatega Baltikumis ja Skandinaavias. Tuvikesel on Tartu Ülikooli magistrikraad strateegilise juhtimise alal.

Tallinna Lennujaama eelmine juhatuse esimees Piret Mürk-Dubout lahkus ametist 12. aprillil, et asuda AS Tallink Grupi juhatuse liikme ametikohale.

Jaga lugu
Logistikauudised.ee toetajad:
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077