Kuresaare elektroonikaettevõte Incap allkirjastas 5 miljoni euro suuruse koostöölepingu maailma juhtiva meretranspordi energialahenduste tootjaga Corvus Energy, mille raames pakub Incap tootmisteenust nende uuele tootesarjale.
- Corvusele toodetud energiasalvestite proovipartii. Foto: Arno Mikkor
“Allkirjastatud koostööleping on meie jaoks väga oluline juba ainuüksi seetõttu, et merenduselektroonika ja -elektromehaanika näol on tegemist strateegilise ärivaldkonnaga, kus tahame keskenduda üha enam uute energialahenduste ja tööstuslike seadmete tootmisele,” selgitas Incap Corporationi ja Incap Electronics Estonia juht Otto Pukk.
Corvuse toodete valmistamine ja kokkupanemine toimub Incapi tehases Kuressaares. selgitab, et ettevõte on juba varasemalt tootnud Corvuse jaoks näidispartii ja lõpetanud tootmissüsteemi ümberhäälestamise, käivitades planeeritud seeriatootmise.
"Arendame praegu tootmist Norras, mistõttu on meil hea meel, et leidsime siinses piirkonnas professionaalse partneri, kes aitab meil pakkuda kõrge kvaliteediga tooteid Skandinaavia turupiirkonnas. See koostöö on meie jaoks väga väärtuslik, kuna võimaldab meil arendada edasi uusimaid akude süsteeme," sõnas Corvus Energy tegevjuht Geir Bjørkeli.
Corvus Energy toodab suure võimsusega energiasalvesteid, mis põhinevad liitiumioonakude moodul-süsteemidel. Ettevõtte kõrge kasutuskindlusega energiasalvestid pakuvad püsivat jõudlust nii hübriid- kui täiselektrijõul töötavatele tööstusseadmetele, sealhulgas ka suurtele laevamootoritele.
Ettevõtte poolt arendatavatel akusüsteemidel on madalad hoolduskulud ning need võimaldavad vähendada laevade kütusekulu ja heitgaase. Üle 90% suurtest hübriidlaevadest maailmas kasutab Corvus'e energiasalvesteid. "Osalemine Corvuse energiasalvestite tootmisprotsessis annab meile Incapis võimaluse panustada edaspidi keskkonnasõbralikuma meretranspordi arengusse" lisas Pukk.
Corvus Energy asutati Kanadas ning ettevõte tegutseb ka Norras Bergenis. Ettevõtte omanike hulka kuuluvad Equinor Technology Ventures (endise nimega Statoil) ja Norra Norsk Hydro ning Singapuri BW Group.
Corvusega koostöölepingu sõlminud Incap on rahvusvaheline elektroonikatööstus, mille tehased Kuressaares ja Indias pakuvad klientidele kõikjal maailmas uusima tehnoloogia abil toodetud kvaliteetseid elektroonikaseadmete lahendusi.
Incapi Saaremaa tehase rahvusvahelises meeskonnas on täna kokku üle 70 töötaja.
Autor: Äripaev
Seotud lood
Juhid puutuvad sageli kokku keeruliste võlgnike ja hilinenud maksetega, mis võivad mõjutada rahavoogu ja tekitada stressi. Võlgnikega tegelemine on aeganõudev ja koormav, eriti kui kaasnevad meeldetuletused, vaidlustused ja võlgnike passiivsus.
Infopanga võlaregister aitab aga juhtidel hallata võlgnevusi kiiremini ja lihtsamalt, säästes nii aega kui ka närve.
Enimloetud
1
Pingereas poolsada bussifirmat!
Hetkel kuum
Pingereas poolsada bussifirmat!
Lisatud video remondiaegsest liiklusskeemist
Tagasi Logistikauudised esilehele