Majandus- ja taristuminister Kadri Simson viibib sel nädalal visiidil Los Angeleses, kus ta muuhulgas kohtus hyperloop tehnoloogia pioneeridega, et arutada antud tehnoloogia võimalikkust Tallinna-Helsingi vahelises tunnelis.

- Majandusminister Kadri Simson kohtumas Hyperloop-One juhtidega.
- Foto: MKM
Kohtumisel Virgin Hyperloop-One'i kaasasutaja ja CTO Josh Giegeli ning nende uue CEO Jay Walderiga arutati Hyperloopi projekti hetkeseisu ning võimalust kasutada antud lahendust ka võimaliku Tallinn-Helsingi tunneli juures.„Tallinna ja Helsingi vaheline tunnel ei paku huvi ainult Euroopas. Tegemist oleks maailma pikima veealuse tunneliga ning pakub huvi üle kogu maailma. Hyperloopi projekt on järjest arenemas ning seda tuleb kindlasti kaaluda ka Tallinn-Helsingi vahelise tunneliprojektiga edasi liikudes," ütles Simson."Eesti on uutest transpordilahendustest huvitatud ja hyperloop on kindlasti üks neist projektidest, millel silma peal hoida,“ lisas ta.Majandusminister kohtus ka World Trade Center Los Angelesi presidendi Stephen Cheungiga, kellega arutati, kuidas arendada Los Angelese ja Eesti ettevõtjate vahelist koostööd. Kuigi Los Angelesi linna tuntakse Hollywoodi filmitööstuse südamena, on USA lääneranniku metropol suure arengu- ja innovatsioonipotentsiaaliga piirkond."Hea näide Eesti ettevõttest, kes on siinsel turul jala maha saanud ja on tegemas tõelist läbilööki, on Digital Sputnik, kes pakub nii riist- kui ka tarkvaraplatvormi filminduses kasutatavatele LED valgustitele ning ettevõte mängib võtmerolli praegu Hollywoodis juurutatavates VR/AR süsteemides. ,“ mainis ka Digital Sputniku juhtidega kohtunud majandusminister Kadri Simson.Lisaks ettevõtjatega kohtumisele väisas minister ka Eesti kogukonda ning külastas Soome peakonsulit Los Angeleses. Simsoni sõnul on Eesti valitsus otsustanud rajada Ameerika läänerannikule konsulaadi, kuid selle asukoht on veel otsustamisel.„Los Angeleses on 66 konsulaati ja suur hulk aukonsuleid. Soome peakonsul tervitas Eesti otsust rajada läänerannikule Eesti konsulaat ja julgustas meid valima just Los Angelest, mis on kahtlemata üks võimalus. Siin on ka väga aktiivne Eesti kogukond,“ lõpetas Simson.
Autor: Äripaev
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tänapäeva ärikeskkonnas, kus kiirus, täpsus ja paindlikkus määravad edu, on logistikast saanud ettevõtte konkurentsivõime tuum. Nutikas ladu pole enam pelgalt kuluefektiivne lahendus – see on strateegiline eelis, mis aitab ettevõttel eristuda, kasvada ja kiiremini reageerida turu muutustele.