Autor: Logistikauudised.ee • 16. august 2018

Narva maantee ja Pärnamäe tee ristmik ametlikult avatud

Uus ristmik.
Foto: Raepress
Täna pidulikult avatud Narva maantee ja Pärnamäe tee ristmiku rekonstrueerimistööde käigus rajati pöörderidadega foorjuhitav ristmik, mis tõstab liiklusohutust ning suurendab ristmiku läbilaskevõimet.

Ristmiku ümberehitamiseks tegid koostööd Tallinna ja Maardu linn ning Viimsi ja Jõelähtme vald. Tallinna linn tasus 50%, Maardu linn 20%, Viimsi vald 20% ja Jõelähtme vald 10% ehitustööde maksumusest.

Ristmiku pidulikul avamisel nentisid projektis osalenud omavalitsuste esindajad, et nüüdisaegne fooridega reguleeritav rajatis parandas oluliselt tallinlaste ja lähivaldade elanike ühendust kesklinnaga ja muutis siiani liiklusohtliku ristmiku turvalisemaks.

Tallinna linnapea Taavi Aasa sõnul on valdade koostöös valminud Narva mnt ja Pärnamäe tee ristmik taaskord näide, et ka kavandatava Tallinna väikese ringtee peab ja saab omavalitsuste ühise rahastamise põhimõttel ellu viia. „Kuid kindlasti peab sellel Tallinna väikese ringtee rajamise projektil ka tugev riigi poolne toetus olema,“ lisas Aas.

Vaegnägijate liikumise hõlbustamiseks paigaldati ülekäiguradadele braikivid. Tänavale rajati LED-tehnoloogial põhinev tänavavalgustus ning korrastati kõnniteed.

Ehitustööd teostas Viamer Grupp OÜ. Ehitustööde lepinguline maksumus oli 0,9 mln eurot.

Logistikauudised.ee toetajad:
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077