• 05.04.18, 11:29
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Täna on üle-eestiline mobiilivaba päev

Täna, 5. aprillil toimub kolmandat korda üle-eestiline mobiilivaba päev. Selle eesmärk on tõmmata tähelepanu kõrvaliste tegevuste ohtlikkusele liikluses, teatab Maanteeamet.
Mobiiltelefoniga roolis.
  • Mobiiltelefoniga roolis.
  • Foto: Maateeamet
Mobiilivaba päeva raames kutsuvad Maanteeamet ning Politsei- ja Piirivalveamet liiklejaid üles vähemalt sellel päeval liigeldes mobiiltelefoni kasutamisest loobuma ja päeva lõpus mõtlema, kas midagi olulist jäi seetõttu tegemata.
Liiklusseaduse järgi on juhil keelatud autoroolis tegeleda toimingutega, mis võivad segada juhtimist või liiklusolude tajumist. 2017. aasta suvel läbi viidud küsitlusuuringu andmetel toimub Eestis iga päev kõrvaliste tegevuste tõttu keskmiselt viis liiklusõnnetust ning 72% juhtidest tunnistavad, et on viimase 12 kuu jooksul sõidukiroolis mobiiltelefoni kasutanud.
„Mobiilist on saanud meie elu igapäevane  lahutamatu osa. Seda kasutatakse sõpradega õhtusöögil olles, perekondlikel koosviibimistel, kuid ka autoroolis. Kui õhtusöögil või koosviibimistel on mobiili kasutamise suurim kahju kellegi pahameel, siis kõrvaliste tegevustega tegelemine sõidukiroolis võib põhjustada liiklusõnnetuse,“ selgitab Maanteeameti ennetustöö osakonna ekspert Kerli Tallo.
Teaduslikult on tõestatud, et inimene ei suuda kaht tähelepanu nõudvat tegevust sooritada samaaegselt ja veatult. „Kui mobiiltelefoni kasutamise tõttu läheb sõbra jutt kõrvust mööda, siis on alati võimalus paluda juttu korrata. Liikluses teist võimalust ei anta - kui midagi jääb märkamata, võivad sellel olla väga rasked tagajärjed. Sõnumit saates on juhi pilk teelt eemal keskmiselt viis sekundit. Sõiduk läbib maanteekiirusel selle ajaga 125 meetrit, nii et iga inimene võib ise ette kujutada, mitu olulist liiklussituatsiooni jääb tähelepanuta,“ lisab Tallo.
Ekstreemseimad kõrvalised tegevused, millega roolis tegeletakse, on näiteks supisöömine, habemeajamine ja raamatu lugemine. Kõige igapäevasem on siiski mobiiltelefoni kasutamine, kuid ka see ei tohiks olla ühiskonna poolt tolereeritud.
Üle-eestiline mobiilivaba päev toimub kõrvaliste tegevuste ohtlikkusest liikluses rääkiva kampaania „Kui juhid, siis juhi“ raames. Mobiilivabal päeval teeb Politsei- ja Piirivalveamet järelevalvet kõrvaliste tegevustega tegelevate autojuhtide üle. Maanteeamet viib läbi kõrvaliste tegevuste teemalist koolitust mitmetes erinevates ettevõtetes ja riigiasutustes. Igal liiklejal on päeva raames võimalik osaleda ka viisaka liikleja auhinnaloosis. Koolituste ja auhinnaloosi kohta leiab rohkem informatsiooni: www.mnt.ee/juhi

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 29.04.25, 11:20
Nutikas ladu loob konkurentsieelise: Nixor aitab luua täielikult automatiseeritud logistikalahenduse
Tänapäeva ärikeskkonnas, kus kiirus, täpsus ja paindlikkus määravad edu, on logistikast saanud ettevõtte konkurentsivõime tuum. Nutikas ladu pole enam pelgalt kuluefektiivne lahendus – see on strateegiline eelis, mis aitab ettevõttel eristuda, kasvada ja kiiremini reageerida turu muutustele.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele