Maksu- ja Tolliamet andis Transiidikeskuse ASile volitatud ettevõtja (Authorized Economic Operator – Full - AEOF) sertifikaadi, mis võimaldab ettevõttel kasutada erinevaid tolliprotseduurilisi lihtsustusi.

- Transiidikeskusele anti üle volitatud ettevõtja staatus: Transiidikeskuse juhatuse esimees Erik Laidvee. MTA tolliosakonna talituse juhataja Katrin Punga ja Transiidikeskuse kvaliteedispetsialist Toomas Sarapuu.
Volitatud ettevõtja lube väljastavad Euroopa Liidus tolliasutused ning sellega seonduv staatus määratleb loa saanud ettevõtja usaldusväärse ja turvalise partnerina, kes saab kasutada tollialaseid soodustusi. AEOF sertifikaat on kõrgeim tase, mida ettevõttel on võimalik saavutada. „Sellega kaasneb rida soodustusi, nagu tollikontrollide vähendatud arv, eelisjärjekorrad, lihtsam menetlus erinevate lubade vormistamisel ja palju muud. Eesti suurima kaubaterminali operaatorina liigutame nii palju kaupa, et lihtsustatud tolliprotseduuridest saadav efektiivsuslisa on meie klientide jaoks konkreetselt ajas ja rahas mõõdetav,” kommenteeris Transiidikeskuse AS juhatuse esimees Erik Laidvee.
MTA tolliosakonna talitusejuhataja Katrin Punga sõnul on volitatud ettevõtja staatus atraktiivne, kuna seda tunnistatakse kõigis Euroopa Liidu riikides ja sellega kaasnevad käegakatsutavad eelised võrreldes teiste ettevõtetega. „Alates maist jõustunud Euroopa Liidu tolliseadustik teeb siin veel sammu edasi ning muudab näiteks tagatistega seotud soodustused üle-Euroopalisteks,“ lisas ta.
Seotud lood
Transiidikeskuse konteinerkäive on tänavu eelmisest aastast väiksem. Transiitkauba languse mõju on aidanud leevendada uute kaubavoogude leidmine.
Mais oli Transiidikeskuse konteinerkäive üle pika aja taas kasvus. Võrreldes aastatagusega oli tänavu mais konteinereid 3,5% enam.
Detsembris 2024 taasavati pidulikult Pariisi Notre-Dame’i katedraal, kuhu jõudis kingitusena ka Estonia klaver. Klaveri kinkisid katedraalile Eesti ettevõtjad ning õrna, ent samas üle poole tonni kaaluva pilli keeruka transpordi Prantsusmaale organiseeris heategevusena DSV Estonia.