Sooviga panustada logistikaalase hariduse kvaliteedi tõstmisse pakkus DSV Transport AS logistikainstituudile välja loengusarja, mille viivad läbi ettevõtte töötajad.
Oma praktilisi kogemusi tulevad logistikabakalaureuse tudengitele jagama juhid ja spetsialistid erinevatest valdkondadest. Ettekannetega osaletakse ainetes Kuluarvestus logistikas, Transport ja ekspedeerimine ning Varude juhtimine. Esimene loeng teemal "Rahvusvaheliste [ekspedeerimis-] kontsernide struktuur, ülevaade tegevusest ja finantsarvestus" toimus käesoleval nädalal, selle viis läbi ettevõtte juhatuse esimees, hr. Jaan Lepp. "Meie inimestelel on kogunenud aastatega hulk praktilisi kogemusi, ning meil ei ole kahju neid tudengitele jagada," sõnas Lepp sissejuhatuseks.
Teiste hulgas võtavad huvitava väljakutse oma kogemusi lektorina jagada vastu ettevõtte regionaaldirektor Alvar Tõruke, tootmisdirektor Ülari Kalamees, tolliosakonna juhataja Kristiina Preimann jt. "Seda, et suurem enamus ettevõtte juhtkonnast tudengite ette soovib tulla, ei juhtu just tihti," lausus logistika õppekava juht ja veonduslogistika õppetooli hoidja, prof. Ott Koppel. "Selline koostöö on igati tervitatav positiivne näide, innustades vast teisigi ettevõtteid meie poole pöörduma," lisas Koppel.
Kopenhaageni börsil noteeritud kontsernil DSV on harukontorid 75 riigis ja töötajaid üle maailma kokku 23 000. Ligi pool Eestis tegutseva harukontori DSV Transport AS-i käibest tuleb maanteedivisjonist.
Seotud lood
Tänapäeva ärikeskkonnas, kus kiirus, täpsus ja paindlikkus määravad edu, on logistikast saanud ettevõtte konkurentsivõime tuum. Nutikas ladu pole enam pelgalt kuluefektiivne lahendus – see on strateegiline eelis, mis aitab ettevõttel eristuda, kasvada ja kiiremini reageerida turu muutustele.