Eesti eksport kukkus aprillis 5%, müük vähenes pea kõigisse sihtriikidesse. Aprillis andsid juba tunda ka Venemaa ja Ukraina mõjud.
Järgneb SEB majandusanalüütiku Ruta Arumäe kommentaar: Aprillikuised ekspordinumbrid näitavad jätkuvalt nõrkuse püsimist välisnõudluses. Eksport on vähenenud pea kõigisse peamistesse sihtriikidesse. Kõige enam on käesoleva aasta jooksul kahanenud eksport Leetu, see on seotud elektrienergia ekspordi vähenemisega. Eksport Rootsi ja Soome kõigub sama taseme ümber.
Aprillis on Venemaa ja Ukraina mõjud juba tunda andma hakanud. Eksport Venemaale vähenes 9%. Ukraina, Kasahstani ja Valgevenega on kaubavahetus mõlemas suunas kahanenud.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kokkuvõttes - siiani valdav olnud välisnõudluse nõrkus püsib endiselt, lisandunud ja lisandumas ilmselt ka järgmistel kuudel on Venemaa ja Ukraina mõjud.
Seotud lood
Kaupade eksport kahanes 2014. aasta aprillis 5% ja import 4% võrreldes eelmise aasta sama kuuga, teatab Statistikaamet. Ekspordi langust mõjutas oluliselt elektriseadmete väljaveo vähenemine.
Kuidagi on läinud nii, et juba aegade algusest alates on maailma loodud väga erinevaid inimesi. Kõigil omad soovid, eelistused ja vajadused. Mõnele meeldivad suured sedaanid, teistele aga väledad sportautod, kolmandad janunevad jalustrabava luksuse järele. Nimekiri võiks kujuneda lõpmatuks. Mina olen aga paadunud busside, mahtuniversaalide ja „pirukate“ fänn, kirjutab autohuviline Väino Laisaar.