Veonduse ja laonduse sektoris on tööga hõivatute arv olnud eelmise aasta teisest poolest kasvutrendis. Aasta lõpuks oli sektoris 48 000 töötajat.
Kui möödunud aasta teises kvartalis kukkus veonduse ja laonduse sektoris tööga hõivatute hulk viimase kolme aasta madalaimale tasemele, siis kolmandast kvartalist on töötajate arv olnud taas tõusuteel. Neljandas kvartalis oli töötajate arv võrreldes teise kvartaliga 10,9% suurem. 2012. aasta töötajate arvule sektoris hõivatute arv siiski järele ei jõudnud, siis oli sektoris tööl 50 700 töötajat.
2013. aastal oli Eestis tööga hõivatute arv 1,3 protsendipunkti võrra suurem kui aasta varem. Tööga hõivatute hinnanguline koguarv oli Statistikaameti andmetel 621 000, mis on 2012. aastaga võrreldes kasvanud keskmiselt 6000 võrra.
Seotud lood
Veondus- ja laondussektoris oli neljandas kvartalis brutokuupalga kasv aastases võrdluses 12,99%, mis on Eesti keskmise palgaga võrreldes kiirem kasvutempo.
Veondus- ja laondussektoris töötas tänavu teises kvartalis üle 10 000 inimese vähem kui aasta tagasi. Töötajate arv valdkonnas on vähenenud viimase kolme aasta madalaimale tasemele.
Tänavu I kvartalis langusesse jõudnud Eesti sisemajanduse koguprodukti (SKP) suurimate pidurdajate hulka kuulub viiendat kvartalit järjest transpordisektor.
Statistikaameti andmetel oli veonduse ja laonduse sektoris tänavu teises kvartalis 48 000 tööga hõivatut, mida on 9,1% enam kui aasta tagasi.
Tänapäeva ärikeskkonnas, kus kiirus, täpsus ja paindlikkus määravad edu, on logistikast saanud ettevõtte konkurentsivõime tuum. Nutikas ladu pole enam pelgalt kuluefektiivne lahendus – see on strateegiline eelis, mis aitab ettevõttel eristuda, kasvada ja kiiremini reageerida turu muutustele.