Tanel Raig • 15. mai 2013
Jaga lugu:

EVRi juht valiti Euroopa raudteeorganisatsiooni juhtima

Eile Roomas toimunud Euroopa Raudtee- ja Infrastruktuuriettevõtete Ühenduse (CER) peaassambleel valiti Eesti Raudtee juhatuse esimees Ahti Asmann CERi juhtkomiteesse.

CERi juhtkomiteesse kuulub lisaks peaassamblee poolt valitud liikmetele, kelle arv on piiratud neljateistkümnele, eesistuja ja kolm ase-eesistujat.

Peaassambleel oli arutlusel Euroopa Liidu neljanda raudteepaketi koostöö direktiiv, mille eesmärgiks on ühtse Euroopa raudteepiirkonna moodustamine ja transpordiettevõtetele võrdsete võimaluste loomine. Ahti Asmanni sõnul on osalus korralduskomitee töös eriti oluline neljanda raudteepaketi valguses, võimaldades aktiivselt kaasa rääkida õigusaktide muutmisel. „Euroopa Liidu õigusaktide kontekstis on oluline välja tuua Eesti raudteede geograafilistel ja ajaloolistel põhjustel väljakujunenud eripära, mis tingib vajaduse arvestada mõningate tehniliste ja õigusruumi puudutavate asjaoludega, näiteks 1520 rööpmelaiusega,“ selgitas Asmann. „Osalemine CERi töös on heaks võimaluseks kaasa rääkida raudteesektori tuleviku kujundamisel, mis Euroopa Liidu transpordipoliitika kontekstis maksimaalselt toetab Eesti raudteekeskkonna arengut.“

Euroopa Raudtee- ja Infrastruktuuriettevõtete Ühendus CER (Community of European Railway and Infrastructure Companies) on Euroopa juhtiv raudtee assotsiatsioon, mis asutati 1988. aastal. CER ühendab üle 80 raudtee- ja raudteeinfrastruktuuri ettevõtte Euroopa Liidust ja kandidaatriikidest (Horvaatia, Makedoonia ja Türgi), Lääne-Balkani riikidest ning ka Norrast ja Šveitsist. Liikmeid on nii era- kui avalikust sektorist.

Jaga lugu:
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppLogistikauudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt