Tanel Raig • 10. mai 2013
Jaga lugu:

Liiga odav veohind toob kriminaalvastutuse

Soomes hakkas 25. aprillist kehtima uus autoveoseadus, mis kohustab veotellijat kontrollima vedaja tausta ning kahtluste tekkimisel vedaja tegevuse seaduslikkuses, tuleb jätta veoleping sõlmimata.

Soome uus autoveoseadus laiendab veotellija vastutust, kirjutab väljaanne Veondussõnumid. Uute reeglite kohaselt on veotellija kohustatud kontrollima vedaja tegevuse seaduslikkust. Muuhulgas peab kontrollima vedaja tegevusloa kehtivust, samuti tööandja- ja maksukohustuste täitmist. Kui veotellijal on vähimatki põhjust (näiteks ebaharilikult madal hind) kahtlustada, et vedaja ei täida seadusest tulenevaid kohustusi, siis tuleb veoleping jätta sõlmimata. Sellest kohustusest mittekinnipidamist loetakse kriminaalkuriteoks.

Soomlased ise peavad uut autoveoseadust revolutsiooniliseks. Transpordi ja Logistika Liit SKAL peab väga oluliseks veotellija vastutuse laiendamist. SKALi hinnangul suletakse uue seadusega mitmed senised seaduselüngad. „Veoteenuse ostmise otsus ei ole enam moraali küsimus, vaid peab vastama seadusele,“ ütles SKAL-i tegevdirektor Iiro Lehtonen.

Jaga lugu:
Seotud lood
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppLogistikauudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee