Tanel Raig • 20. märts 2013
Jaga lugu:

Kas betoonteed on võimalikud?

Homme peab Tallinna Tehnikaülikoolis avaliku loengu "Betoonkatted - kas alternatiiv asfaltbetoonkatetel" Eesti päritolu Austraalia teedeinsener Arvo Tinni.

Arvo Tinni on Eesti päritolu Austraalia teedeinsener, kes juba 1959. aastal alustas karjääri teedeehituses ning töötab selles valdkonnas tänaseni. Ta on rajanud mitmeid unikaalseid objekte, kiirteid, sildu ja ehitisi.

Üks tema tähelepanuväärsemaid töid on 40 kilomeetrit pikk monoliitne betoontee. See tee on üks terviklik ja katkematu betoonlint, mille laius on 12 meetrit ja pikkus 40 kilomeetrit. 2005. aastal valminud neljarealine Sydney ringtee osa, mis kannab nime M7, on ühtlasi ka kõige suurem ja kallim taristu mille rajamises Tinni karjääri jooksul on osalenud. Tee-ehitus maksis ligi kaks miljardit dollarit. Tähelepanuväärseks teeb M7 mitte ainult hind, vaid et teist ehituslikult sarnast teed maailmas pole.

Loeng toimub 21. märtsil Tallinna Tehnikaülikoolis auditooriumis VII-226. Loeng on inglise keeles. Loengule registreerimine Teedeinstituudis tel 6202 601 või ave.eessalu@ttu.ee

Jaga lugu:
Seotud lood
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppLogistikauudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee