• 13.06.12, 12:26
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Mais sõitis Edelaraudtee rongidega rekordarv reisijaid

Mais sõitis Edelaraudtee rongidega 174 737 reisijat, mis on viimase viie aasta sama kuu rekord. Võrreldes 2011. aasta maikuuga kasvas Edelaraudtee reisijate arv 10 protsenti.
Kõige populaarsemaks oli maikuus Tallinn-Türi-Viljandi suund, kus sõitis 60 600 reisijat. Sellele järgnesid Tallinn-Tartu ning Tallinn-Rapla suund, vastavalt 43 156 ja 19 021 reisijaga.
Edelaraudtee müügijuhi Annemari Oherdi sõnul näitab Edelaraudtee reisijate arv juba pikemat aega kasvutrendi. „Maikuu reisijate arv on ühtlasi käesoleva aasta parim tulemus, kuid reisijateveo kõrgaeg ehk suvekuud, mil rongidega sõidetakse kõige rohkem, on alles ees,“ sõnas Oherd.
Müügijuhi sõnul on Edelaraudtee populaarsuse taga paindlikud maksevõimalused, paranev teenuse kvaliteet ning reisiinfo parem kättesaadavus. „Oleme oluliselt panustanud infotehnoloogilistesse lahendustesse, mis võimaldavad kuvada reisimiseks vajaminevat infot reaalajas. Samuti võimaldavad infotehnoloogilised lahendused rongidel püsida täpsemini graafikus. Käesoleva aasta algusest on rongide hilinemiste hulk vähenenud 3,5 korda,“ rääkis Oherd.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Edelaraudtee avas juuni alguses reisirongide liiklusinfot koondava portaali edel.ee/liiklus, kust saab lisaks rongide reaalajas liikumisele vaadata jaamu ja peatusi puudutavat teavet. Näiteks on ära toodud jaama täpne asukoht, info ooteruumide, piletikassade, ooteplatvormide ning seonduva ühistranspordi kohta. Samas on võimalik avada iga jaama kohta eraldi infotabloo, kust näeb antud peatusesse saabuvate ja väljuvate reiside kellaaegu ning toimuvate reiside vastavust sõiduplaanile.
Edelaraudtee AS on reisijate- ja kaubaveo korraldamise, raudtee-ehituse, rongide remondi, renoveerimise ning ehitamisega tegelev raudteekontsern, mis annab tööd enam kui 500 inimesele. Ettevõte opereerib reisijatevedu Tallinn-Narva, Tallinn-Pärnu, Tallinn-Valga, Tallinn-Rapla, Tallinn-Türi-Viljandi, Tallinn-Tartu-Valga ja Tartu-Koidula liinil, olles ainus diiselrongide operaator Eestis. Aastas kasutab Edelaraudtee teenuseid ligikaudu 1,8 miljonit reisijat.

Seotud lood

Uudised
  • 09.09.11, 10:41
Edelaraudtee on teenindanud tänavu üle 1,2 mln reisija
Riigisisest reisirongiliiklust korraldava Edelaraudtee rongidega on käesoleva aasta esimese kaheksa kuuga sõitnud 2% rohkem reisijaid kui aasta tagasi samal ajal. Kokku on sel aastal Edelaraudtee teenuseid kasutanud 1 212 221 reisijat, mida on üle 23 000 võrra enam kui aasta tagasi.
Uudised
  • 11.01.12, 10:38
Edelaraudteega sõitis 40 000 inimest varasemast rohkem
Edelaraudtee AS teenindas eelmisel aastal 40 000 reisijat rohkem kui varasemal aastal. Reisijate arv kasvas kõigil Edelaraudtee opereeritavatel liinidel.
  • ST
Sisuturundus
  • 02.02.26, 15:03
Laopindu justkui jagub, kuid alla 100m² suuruse lao leidmine on endiselt väljakutse?
Tallinna ja selle lähiümbrusesse on viimastel aastatel lisandunud sadu tuhandeid ruutmeetreid uusi laopindu. Logistikaparke, mis pakuvad 200–300m² suuruseid ladusid, on turul piisavalt, kuid alla 100m² suuruste laopindade leidmine on endiselt väljakutse. Väikepindade vähesust leevendavad Everaus Kinnisvara vastvalminud lao- ja stock-office-pinnad Lennuradari teel, mis on rajatud just mikro- ja väikeettevõtjate vajadusi silmas pidades.

Hetkel kuum

Park Rae esimesed rentnikud saavad sisse kolida juba 2027. aasta esimeses pooles.
Uudised
  • 02.02.26, 11:37
Lehmja külla rajatakse Eesti suurim logistikapark Park Rae
Eesmärgiks Baltimaade esimene LEED Platinium sertifikaat
Juhtide põud on pärssinud veovõimekust kogu Euroopas, samal ajal kui nõudlus kaubavedude järele pigem kasvab.
Uudised
  • 03.02.26, 18:06
IRU uuring: Euroopas on puudu 444 000 veokijuhti
Kaubaveomaht Euroopas kasvab, kuid veovõimekus pigem kahaneb
Järk-järgult tulevad Saksamaal kasutusse politsei uued töötõendid. Mida tasub neist teada?
Uudised
  • 02.02.26, 16:21
Veokijuht kaotas Saksamaa parklas libapolitseile tuhandeid eurosid
Saksa politsei võtab kasutusele uued töötõendid, kuidas neid ära tunda?
Külmastu tulenevad rikked võivad rivist välja lüüa kogu atopargi.
Uudised
  • 06.02.26, 14:31
Jaanuari külmalaine paljastas Euroopa transpordivõrkude nõrkused
Foto on illustreeriv.
Uudised
  • 03.02.26, 15:05
Kasvav probleem Euroopa maanteetranspordis: kanepi tarvitamine roolis olles
Reeglid on riigiti erinevad, kuid karistused kutselistele juhtidele karmistuvad kõikjal
Suurim ettevõte Baltic Maritime Logistics Groupis on 182 miljoni eurose müügituluga Hansa Shipping.
TOP
  • 30.01.26, 14:02
Dividendide TOP: BMLG aktsionärid võtsid ligi 10 miljonit eurot dividende
Tööjõukulude kasvule on vaja pidur peale saada – ettevõtetes puudub täna igasugune puhver, mis võimaldaks tööjõukulusid tõsta ilma, et see otse toote/teenuse hinda ei läheks, sõnab Urmas Uudemets.
Intervjuu
  • 05.02.26, 12:30
Via 3L-i juht Urmas Uudemets: vajame tootjate, jae- ja hulgikaubanduse ning logistika sisulist koostööd
“Meil on kauplusi ilmselgelt liiga palju”
Vito on nii seest kui väljast üllatavalt nägus, elegantne ja võimekas mahtuniversaal.
  • ST
Sisuturundus
  • 22.01.26, 15:55
Vito Tourer proovisõidul: mitmeotstarbeline sõiduk tööks ja pikemateks sõitudeks

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele