Estonian Airi presdidendi Tero Taskila kinnitusel võtab lennufirma praegu pakkumisi uue generatsiooni turbopropellerlennukite hankimiseks. Välja vahetatakse praegu kasutatavad SAABid, vastab Taskila logistikauudised.ee online-intervjuus.
Estonian Air vajab juba tänavuse suvise lennuplaani teenindamiseks juurde ühte SAAB-tüüpi lennukit. Taskila kinnitusel töötatakse SAABi lennukite asendamise kallal. ”Võtame pakkumisi uue generatsiooni turbopropeller- lennukite hankimiseks. Lennukite saadavus turul määrab nende väljavahetamise ajakava,“ selgitas Taskila. „SAAB on olnud hea lennukitüüp nii meile kui ka teistele lennufirmadele üle maailma,“ lisas ta.
Tero Taskila vastab
online-intervjuus lugejate küsimustele kella 14.30ni. Küsimusi saab esitada
SIIT.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Estonian Airi president Tero Taskila vastas lugejate küsimustele - kuhu hakkavad lendama Estonian Airi uued lennukid, miks vahetab lennufirma nii tihti sõiduvahendeid, kuidas tagatakse rahvusliku lennufirma püsima jäämine?
Eile maandus Tallinna lennujaamas esimene 76kohaline reisilennuk Embraer 170, mis on liisitud lennufirmalt Finnair. See on esimene lennuk, mille kere kannab Estonian Airi uut kujundust.
Aasta 2025 tõi Euroopa teemaksusüsteemidesse mitmeid uuendusi. Järgnevatel kuudel on neid oodata veelgi - mitmed riigid uuendavad tehnoloogiat ning paljud lisavad CO₂-põhiseid tasusid veokitele, et täita ELi kliimapoliitika eesmärke. See tähendab, et maanteeveofirmad peaksid juba täna mõtlema seadmete uuendamisele ja uute reeglitega kohanemisele, et tagada vastavus nõuetele ja säästlikkusele.