Arengufondi majanduseksperdi Heido Vitsuri sõnul toob Nord Streami gaasitoru kaasa mitmeid riske, kuid Eesti vastuseis oli sellele vaatamata selgelt ka emotsionaalne.
"Igatahes avalikus debatis, kui Nord Streami ümber avalikus meedias toimunut üldse debatiks nimetada saab, domineeris emotsionaalne tegur üsna tugevalt. Ilmselt oli sellel tonaalsusel oma osa Eesti eitava seisukoha kujundamisel," rääkis Vitsur ERR-i uudisteportaalile.
Samuti pole tema sõnul põhjust arvata, et Eesti oleks "gaasijuhtmete keskkonnariskide üle otsustamisel Euroopas kõige kompetentsem".
Vitsur kinnitas ka, et kaugemas tulevikus jääb Venemaa gaas Euroopale kõige kättesaadavamaks ja puhtamaks fossiilseks kütuseks, ning seda praegu Eestisse toovad gaasitorud muutuvad mitte väga kauges tulevikus kasutamiskõlbmatuks.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Paari päeva eest avati Läänemere põhja paigaldatud Nord Streami gaasijuhe, mis aga sakslastele ja Euroopale loodetud odavamat gaasi hinda ei too, vahendab baltic-course.com LETAT.
Riigikogu liikme Raivo Järvi sõnul ei ole kokkuvõttes Eesti otsused Nord Streami gaasijuhtme kohta mõjutanud gaasitarneid Eestisse.
Alates 1. detsembrist 2024 hakkasid kehtima liikluskindlustuse seaduse muudatused, mis laiendasid kindlustuskohustust paljudele töömasinatele. Nüüd peab ettevõte arvestama, et isegi registreerimata tõstuk või murutraktor võib vajada liikluskindlustust – sõltuvalt tema tehnilistest omadustest ja kasutusviisist.