Jaana Pikalev • 19. september 2011
Jaga lugu:

Leedu firma tahab Eesti Raudtee kohtusse anda

Eesti Raudtee vedurihankel kaotanudp Leedu–Vene konsortsium kaebab Eesti Raudtee vedurihanke otsuse tõttu kohtusse, kuna ettevõtte hinnangul on rikutud rahvusvahelise hanke tingimusi ja ka riigihangete seadust.

Meil on väga tõsised kahtlused, et väljakuulutatud avalik konkurss võis olla näiline ning tegelikkuses oli selle võitja juba ette otsustatud, ütles Delfile Leedu ettevõtete UAB TMHB ja UAB VLRD konsortsiumi esindav vandeadvokaat Raivo Laus.

Lausi sõnul süvendavad taolisi kahtlusi mitmed meedia vahendusel teatavaks saanud tehnilised nüansid. "Ligikaudu 500 miljoni kroonises mahus pakkumise esitamiseks jäeti osalejatele vaid loetud nädalad, riigile kuuluva äriühingu käesoleva aasta plaanides ja eelarves taoline investeering ei kajastu ning Eesti Raudtee nõukogu ei kiitnud tehingut juulis heaks ning "jah" sõna saadi alles siis, kui üldkoosolek vahetas välja pea poole ettevõtte nõukogust," selgitas Laus.

Advokaadi sõnul kavatseb Leedu kontsern kohtus tõestada, et EVR Cargo otsus ei olnud sisuline ega ka objektiivne ning Leedu konsortsium kahtlustab, et tellija on lepingu sõlmimise käigus Hiina vedurite müüjale juba ka mööndusi teinud - seda vähemalt tarnetähtaegade osas.

Advokaadi sõnul ei ole nad saanud siiani EVR Cargolt saanud põhjendust, miks hange kaotati.

Jaga lugu:
Seotud lood
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppLogistikauudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee