Anne Oja • 21 juuni 2011

Parts määras Tallinna Sadama nõukokku Tederi

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts määras 14. juunil ainuaktsionäri esindajana Tallinna Sadama uue nõukogu, kuhu kuulub ka kinnisvaraärimees ja IRLi suurtoetaja Hillar Teder.

"Tulenevalt riigivaraseaduse paragrahvi 80 lõikest 1 ja paragrahvi 81 lõikest 2 ning äriseadustiku paragrahvi 319 lõikest 1 ning kooskõlas aktsiaseltsi Tallinna Sadam põhikirjaga kutsun tagasi AS Tallinna Sadam nõukogu liikme kohalt Tõnis Paltsi, Indrek Raudse ja Eerik-Niiles Krossi. Määran AS Tallinna Sadam nõukogu liikmeteks nende kirjalikul nõusolekul Tiit Riisalo, Andres Lume

ja Hillar Tederi," seisab majandusministri käskkirjas.

Juba varasemast EASi ja ASi GoTravel nõukogu liikme ametit pidav Tiit Riisalo ütles esmaspäeval, et peab end Tallinna Sadama nõukogu tööplaanidest rääkimiseks eelnevalt ettevõttega kurssi viima. Nõukogu esimene koosolek toimub augusti keskpaigas.

"Seda, kuidas need (nõukogu liikmete - toim) kandidaadid tekkisid, peate küsima majadus- ja kommunikatsiooniministeeriumist," vastas Riisalo küsimusele, kuidas ta Tallinna Sadama nõukogusse sattus, kas kandideeris sinna ise või soovitati teda sellele kohale.

Hillar Teder ei olnud esmaspäeval kommentaariks kättesaadav. Teder toetas IRLi möödunud aasta lõpul 500 000 krooniga ja tänavu I kvartalis 60 000 euroga (938 796 kr). 2010. a jõuludeks andis Teder 500 000 krooni ka võlgades siplevale Keskerakonnale.

Andres Lume on olnud Riigimetsa Majandamise Keskuse nõukogu liige.

Jaga lugu:
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Ana Tilkson
Ana TilksonReklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150