Jaga lugu:

Laevajuhid kiidavad riigi plaani laevandust toetada

Peaaegu kõik Euroopa Liidu riigid peale Eesti toetavad oma laevandust, kuid nüüd on riik otsustanud ka siin õla alla panna, kommenteeris Eesti Laevajuhtide Liit majandusministeeriumi plaani laevandust toetada.

"Laevaomanike maksusoodustused said alguse 20 aastat tagasi, mil mitmes Euroopa riigis tekkis probleem laevade lahkumisega rahvuslikest registritest. Põhjuseks olid soodsamad tingimused nn „mugavuslipu“ registrites," kirjutas Delfile Siim Sokk Laevajuhtide liidust.

"Juba siis mõistsid arenenud mereriigid, et ainus võimalus oma laevastikku tagasi saada on maksusoodustuste sisse seadmine. Meretranspordi suhtes ei rakendata üldist põhimõtet riigiabi mittelubatavuse kohta, vaid kohaldatakse eriprintsiipi, mille kohaselt riigiabi on lubatud üldistes huvides, seega meretranspordi eksistents on Euroopa Liidu kõikide liikmesriikide ühine huvi," tõdes Sokk ja lisas, et riigiabi merendussektorile ei saa vastupidiselt teistele ärivaldkondadele olla lühiajaline, kus abi antakse üldjuhul vaid erandkorras, lühiajaliselt ja vähenevas mahus.

Jaga lugu:
Seotud lood
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppLogistikauudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee