Lumine talv nõudis omavalitsustelt rekordilisi väljaminekuid teehoolduseks, mistõttu tehakse niigi kokku kuivanud eelarvega teetöid teiste omavalitsuse teenuste arvel.
Lääne-Virumaa Laekvere vallavanem Aarne Laasi sõnul on suure lumeuputuse üle elanud valla teede-eelarve juba praegu miinuses, sest teede läbitavana hoidmine on paratamatus, mida tuleb teha, kirjutab Postimees.
Ka Viru-Nigula abivallavanem Guido Reimer rääkis, et mingit teederaha neil enam ei ole. "Kui terve aasta oli teede peale 1 200 000 krooni, siis lumetõrjeks läks 1,4," ütles ta.
Mõlema valla kinnitusel on vaja raha leida mujalt, näiteks Laekveres on kavas koondada veel mõned töötajad ning Viru-Nigulas on kärbitud üritusi ja mittetulundusühingute toetusi.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Liikluskindlustus on kohustuslik ka paljudele sellistele töömasinatele, millel puudub kohustus liiklusregistris registreerimiseks. See puudutab otseselt logistika- ja laondussektorit, kus igapäevaselt kasutatakse tõstukeid, laadureid ja muud liikuvat tehnikat. Sageli arvatakse ekslikult, et eravalduses kasutatav masin liikluskindlustust ei vaja, kuid tegelikkuses võib selle puudumine tuua kaasa märkimisväärse kulu.